Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 1 sierpnia 2018r.

Fot.: Energetyka24
Fot.: Energetyka24

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Pierwsza jaskółka elektryfikacji lotnictwa. Fortum prezentuje elektrosamolot [GALERIA]

Pipistrel Alpha Electro – tak nazywa się w pełni elektryczny samolot produkcji słoweńskiej, zaprezentowany w Helsinkach przez fińską firmę Fortum. Choć osiągi tej maszyny pozostawiają na razie wiele do życzenia, to zdaniem Finów jest to pierwsza jaskółka zwiastująca rewolucję w awiacji.

Wysokie ceny prądu w Polsce szansą dla energetyki

Fala upałów spowodowała dyskusję o możliwych przerwach w dostawach prądu i wprowadzeniu 20. stopnia zasilania, tak jak miało to miejsce w 2015 roku, pierwszy raz od 1989 r. Trwa również dyskusja dotycząca przyszłych cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych w kontekście konkurencyjności polskiej gospodarki.

Barbara Klimiuk ponownie pełniącą obowiązki prezesa Energi

Zarząd spółki ENERGA SA informuje, że w związku z odwołaniem Pana Arkadiusza Siwko z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu ENERGA SA w dniu 31 lipca 2018 roku, Zarząd podjął uchwałę o powierzeniu pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu Spółki Pani Alicji Barbarze Klimiuk.

Decyzja ws. magazynu gazu Damasławek pod koniec 2019r.

Operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System spodziewa się, że decyzja o ewentualnej budowie magazynu gazu Damasławek zapadnie pod koniec 2019 r. - powiedział PAP prezes spółki Tomasz Stępień. Damasławek byłby pierwszym magazynem Gaz-Systemu.

Zamiana ciepła w chłód, czyli walka z upałami w badaniach Fortum

Intensywne fale upałów powodują, że Polacy coraz chętniej korzystają z urządzeń klimatyzacyjnych, co jest problemem dla obciążonej sieci energetycznej. Rosnące temperatury powodują konieczność poszukiwania nowego źródła chłodu. Paradoksalnie jednym z nich jest ciepło.

Dobre wyniki finansowe Polskiej Grupy Górniczej

We wtorek 31 lipca br., odbyła się konferencja prasowa, podczas której Polska Grupa Górnicza, największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej zaprezentowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku. W briefingu uczestniczył Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej oraz Piotr Bojarski, wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej do spraw produkcji. Wyniki finansowe wskazują, że spółka umacnia swoją pozycję rynkową, a restrukturyzacja przynosi zakładane, pozytywne efekty.

Enea chce ograniczyć straty energii w transformatorach

Enea Operator podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu, który ma ograniczyć straty w transformatorach średniego napięcia na niskie. Opracowany zostanie specjalny algorytm obliczeniowy, który ułatwi proces doboru transformatorów. Partnerem naukowym przedsięwzięcia została Politechnika Poznańska.

Niespodziewany wzrost zasobów ropy przyczyną spadku cen

Zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu niespodziewanie wzrosły o ponad 5 mln baryłek - z tego powodu surowiec, jak się można było spodziewać, tanieje - podają maklerzy.

W Szczecinie stanęły pierwsze punkty ładowania pojazdów elektrycznych

Pierwsze trzy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oddano do użytku w Szczecinie. Z miejskich stacji będą mogły korzystać elektryczne pojazdy należące do miejskiej floty, ale także inni użytkownicy elektrycznych aut.

Reklama

Komentarze

    Reklama