Morawiecki: Inwestycja Grupy Azoty w Policach zmniejszy deficyt Polski w handlu chemią

11 czerwca 2021, 12:08
40740376574_23b8193bff_b-2
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Przemysł chemiczny zidentyfikowaliśmy jako jedną z naszych pięt achillesowych, co widać po dużym deficycie w handlu chemią. Inwestycja, która realizuje Grupa Azoty wraz z Hyundaiem, zredukuje ten deficyt – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w trakcie wizyty w Szczecinie.

W piątek premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szczecin. 

„Jesteśmy świadkami największej w ostatnich latach i jednej z największych w historii Polski inwestycji chemicznej w Policach. To są polimery. W Planie Odpowiedzialnego Rozwoju zidentyfikowaliśmy przemysł chemiczny jako jedną z naszych pięt achillesowych. Można to poznać po dużym deficycie w międzynarodowym handlu chemią, to ok. 8 mld euro deficytu” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jego zdaniem, inwestycja realizowana przez Grupę Azoty wraz z koreańskim Hyundaiem, pomoże ograniczyć ten deficyt. 

„Taka inwestycja jak ta, która realizuje Grupa Azoty wraz z Hyundaiem, inwestorem kapitałowym i jednym z wykonawców tej inwestycji, ta wielka inwestycja zredukuje deficyt w handlu chemią. To tutaj będzie biło chemiczne serce Polski. To tutaj Szczecinianie, to tutaj mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mieli wysoko płatne miejsca pracy” – powiedział premier. (PAP)

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
mase
niedziela, 13 czerwca 2021, 15:55

Ciekawe ile ta "chemia" bedzie kosztować, mają tak drogi gaz. Rosja wybudowała polimery w Ust Ługa, na bazie taniego gazu.

Tweets Energetyka24