Reklama

Chemia

Greenpeace w Kołobrzegu prowadzi akcję "Strefa bez plastiku"

Fot. Facebook Greenpeace Polska
Fot. Facebook Greenpeace Polska

W okolicy kołobrzeskiego mola aktywiści Greenpeace prowadzą w środę akcję „Strefa bez plastiku”. Rano na plaży utworzony został ponad 50-metrowy napis „Stop plastik”, a ok. godz. 16 nurkowie zejdą do morza, by oczyszczać je z plastikowych śmieci.

Jak poinformowała PAP Magdalena Figura z Greenpeace w środę rano na plaży w okolicach kołobrzeskiego mola utworzony został z kawałków bawełnianej tkaniny ponad 50-metrowy napis "Stop plastik". Po sfotografowaniu, usunięto go, by nie śmiecił i nie przeszkadzał plażowiczom.

Do późnego popołudnia w ramach akcji "Strefa bez plastiku" przy molo ustawione będą namioty organizacji, gdzie dorośli i dzieci mogą aktywnie spędzić czas. Figura dodała, że w "można też podpisać petycję do ministerstwa środowiska o wdrożenie przepisów, które w sposób realny ograniczą użycie przedmiotów jednorazowych z plastiku". Zaznaczyła, że petycja dostępna jest również na stronie: act.gp/plastik.

W ramach akcji ok. godz. 16 członkowie kołobrzeskiego Centrum Nurkowego Blue Dive w pobliżu mola zejdą do Bałtyku, by sprawdzić i ewentualnie oczyścić tę okolicę z plastikowych śmieci.

Jak poinformował PAP właściciel centrum nurkowego Marcin Kasprzak w sprzątaniu uczestniczyć będzie od 5 do 10 osób. "Płyniemy jednostką SAR w okolice mola, dodatkowo zabezpieczać będzie nas portowa ochotnicza straż pożarna Tryton. Zbiórkę przed centrum nurkowym planujemy o godz. 15.30, a następnie szybki przejazd do brzegowej stacji ratownictwa, skąd wypłyniemy" – powiedział Kasprzak.

Natomiast Figura dodała, że wcześniej oczyszczanie przybrzeżnych wód Bałtyku Greenpeace prowadził w Międzyzdrojach i Gdańsku. "Znaleźliśmy tam np. połamaną hulajnogę" – powiedziała.

Akcją "Strefa bez plastiku" Greenpeace chce zwrócić uwagę na problem odpadów z plastikowych produktów jednorazowego użytku.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama