Reklama

Atom

Westinghouse podpisuje umowę nabycia działu usług atomowych Rolls-Royce'a

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Firma Westinghouse Electric Company podpisała ostateczną umowę nabycia działu cywilnych systemów i usług atomowych Rolls-Royce'a w Ameryce Północnej, tym samym rozbudowując międzynarodowe możliwości Westinghouse w zakresie cyfryzacji, usług inżynieryjnych, automatyzacji zakładów, systemów monitoringu, usług w terenie i produkcji.

„Tworzenie wartości dla klientów i wspieranie ich operacji jest głównym motorem działania Westinghouse. Nabycie działu Rolls-Royce'a rozbuduje nasze możliwości obsługi flot atomowych przez większą obecność w tym kluczowym obszarze przy jednoczesnym dodaniu nowej oferty cyfrowej - skomentował Patrick Fragman, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Westinghouse. - Nabycie jest ważnym krokiem w naszej strategii rozwoju. Z przyjemnością przywitamy pracowników Rolls-Royce'a w Westinghouse”.

Nabycie Rolls-Royce'a doprowadzi do:

- rozbudowy usług Westinghouse w zakresie obsługi zakładów;

- wzmocnienia działań firmy w zakresie innowacji cyfrowych w celu optymalizacji planowania i konserwacji dla klientów i zapewnienia rozwiązań inżynieryjnych maksymalizujących wydajność kosztową i zmniejszających ryzyko przestarzałości;

- wsparcia międzynarodowej bazy klientów Westinghouse i Rolls-Royce’a przez rozbudowaną obecność i synergię między obiema firmami, co zaowocuje lepszą ofertą dla klientów i bogatszym doświadczeniem w usługach w terenie i automatyzacji zakładów;

- umożliwienia dalszego rozwoju Westinghouse przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia na rynkach atomowych w Ameryce Północnej i Europie.

Rolls-Royce prowadzi 11 zakładów w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii i USA.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom realizacji i pozyskania pozwoleń regulacyjnych.

Westinghouse Electric Company to pionier na rynku energii atomowej i wiodący dostawca produktów i technologii na potrzeby elektrowni atomowych na całym świecie. Firma Westinghouse dostarczyła pierwszy na świecie reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 r. do Shippingport w Pensylwanii w USA. Dziś technologia Westinghouse działa u podstaw mniej więcej połowy elektrowni atomowych na świecie.

Źródło:PAP

Komentarze