Reklama

Portal o energetyce

Amerykanie dostarczą LNG na Ukrainę dopiero w 2017 roku

  • Fot. Rosneft.com
    Fot. Rosneft.com

Dostawy skroplonego gazu ziemnego z Gruzji realizowane przez amerykańską Frontera Resources Corporation rozpoczną się za dwa lub nawet trzy lata – taką informację przekazał dziennikarzom Jurij Witrenko, dyrektor rozwoju ukraińskiego Naftogazu.

,,Jesteśmy na bardzo ważnej, długiej i powolnej drodze. Może minąć dwa lub trzy lata zanim będziemy mogli mówić o szczegółach i datach poszczególnych transportów LNG do naszego kraju” – powiedział Witrenko na specjalnym briefingu.

Kilka dni temu spółki poinformowały o podpisaniu porozumienia obejmującego współpracę w zakresie importu gruzińskiego LNG na Ukrainę oraz poszukiwania i wydobycia węglowodorów. Kooperacja ma na tyle poważny charakter, że premier Arsenij Jaceniuk nie wyklucza, iż ​​Amerykanie mogą również zbudować na własny koszt terminal do odbioru surowca. Obecnie prowadzone są pogłębione analizy dotyczące uzasadnienia ekonomiczno – technologicznego projektu.

Frontera Resources Corporation to założony w 1996 roku międzynarodowy koncern zajmujący się poszukiwaniem oraz wydobyciem ropy naftowej i gazu. Strategia firmy jest zogniskowana na rynki Europy Wschodniej, znajdujące się w basenie Morza Czarnego.

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama