Reklama

Gaz

Amerykanie blokują projekty naftowe na Atlantyku

  • Fot. Official GDC/flickr

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy uniemożliwia lokalizację nowych instalacji wydobywczych na Oceanie Atlantyckim - podaje Bloomberg powołując się na źródło w amerykańskim Departamencie Zasobów Wewnętrznych.

"Administracja Obamy zaczęła ograniczać plany otwarcia Oceanu Atlantyckiego na budowę nowych instalacji służących do wydobycia ropy naftowej i gazu. Stało się to w skutek protestów ekologów" - powiedział informator Bloomberga.

Protesty wymierzone przeciwko inwestycjom były również organizowane przez mieszkańców wschodniego Wybrzeża, którzy obawiają się, że prace wydobywcze negatywnie wpłyną na turystykę i rybołówstwo. Mogą również naruszyć, w ich przekonaniu, morski ekosystem regionu.

W Stanach Zjednoczonych planowano przeprowadzenie aukcji dotyczącej udostępnienia obszarów na Atlantyku dla prac związanych z produkcją kopalin energetycznych. Obszar objęty aukcją miał mieć powierzchnię ok. 421 kilometrów kwadratowych. Wydobycie na Atlantyku mogłoby się rozpocząć już w 2021 roku.

Zobacz także: Rosyjski minister: zniszczyliśmy prawie 3000 cystern z ropą Daesh

Zobacz także: OPEC: Problemy z koordynacją polityki naftowej kartelu

Reklama

Komentarze

    Reklama