Reklama

Portal o energetyce

Szkolny ambasador Wirtualnego Muzeum Gazownictwa wybrany

Wirtualne Muzeum Gazownictwa
Wirtualne Muzeum Gazownictwa
Autor. https://wmgaz.pl/

Wirtualne Muzeum Gazownictwa (WMG) zakończyło pilotażowy program popularyzujący wiedzę o gazownictwie. Inicjatywa była skierowana do młodzieży z klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego.

Reklama

Zwycięzcą został Franciszek Koral, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie Skłodowskiej w Opolu. Finał zabawy odbył się w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

Reklama

Jury bardzo wysoko oceniło też prace i zaangażowanie ambasadorek, które reprezentowały pozostałe województwa: Mai Kopczyńskiej z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Martyny Gębarowskiej z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach oraz Weroniki Zator z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego w Bolesławcu.

Nagrodą główną dla najlepszego i najbardziej kreatywnego młodego ambasadora był tablet. Został on wręczony w trakcie finału akcji, który odbył się 16 grudnia w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. W ramach specjalnie zorganizowanej wycieczki, na którą ambasadorzy Wirtualnego Muzeum Gazownictwa zaprosili także swoje klasy, uczestnicy zwiedzali jeden z najlepszych, tegorocznych produktów turystycznych Opolszczyzny, a także wzięli udział w niezwykłych warsztatach chemiczno-fizycznych.

Reklama

Czytaj też

Celem akcji było zainteresowanie młodych osób nie tylko przeszłością, ale także teraźniejszością i przyszłością gazownictwa i gazu ziemnego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym Polska Spółka Gazownictwa, mecenas Wirtualnego Muzeum Gazownictwa, spośród wszystkich zgłoszeń wybrała czterech ambasadorów, którzy w drugiej części akcji – pod czujnym okiem ekspertów – wcielili się w rolę influencerów.

Na tym etapie głównym zadaniem ambasadorów było publikowanie w swoich kanałach social media przez 14 dni angażujących i ciekawych treści związanych z działalnością Wirtualnego Muzeum Gazownictwa. Ambasadorzy między

innymi tworzyli materiały wideo, graficzne posty i quizy dotyczące ciekawostek związanych z dawnymi urządzeniami zasilanymi gazem miejskim, zastanawiali się nad przyszłością gazownictwa oraz szukali śladów XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej we współczesnej popkulturze.

Dodatkowo każdy z ambasadorów stworzył tekst lub prezentację, w których przedstawił swoje autorskie pomysły na zwiększenie zainteresowania muzeum i tematyką historii gazownictwa wśród młodzieży szkolnej.

Wirtualne Muzeum Gazownictwa to strona internetowa będąca platformą wiedzy o historii, teraźniejszości i przyszłości gazownictwa i gazu ziemnego. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o gazownictwie, a także digitalizacja zasobów związanych z historią gazownictwa. Strona adresowana jest do osób zainteresowanych gazownictwem, pasjonatów inżynierii czy techniki oraz uczniów i nauczycieli. Projekt powstał we współpracy z Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, a jego mecenasem jest Polska Spółka Gazownictwa.

Więcej o WMG https://wmgaz.pl/

Wirtualne Muzeum Gazownictwa w mediach społecznościowych:

Reklama

Komentarze

    Reklama