• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Wawel i Wieliczka będą zasilane zieloną energią

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zamek Królewski na Wawelu i Kopalnia Soli w Wieliczce zamówiły zieloną energię od Taurona. Kontrakty są wynikiem przetargów dotyczących dostaw w 2021 r.

Zamek Królewski na Wawelu to wieloletni klient Taurona. Po raz kolejny współpraca z tą instytucją kultury odbywała się będzie w wyniku wygranego przetargu. O kontrakt z Wawelem na 2021 rok zabiegało osiem firm.

– Zawarcie kontraktu z Zamkiem Królewskim na Wawelu to dla nas ogromna satysfakcja. Po pierwsze, pokazuje, że najlepiej ze wszystkich firm biorących udział w postępowaniu przetargowym udało nam się zrównoważyć interes zamawiającego i wykonawcy. Po drugie, dowodzi, że Zielony Zwrot TAURONA to kierunek istotny również dla naszych klientów, którzy decydują się na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Zamek Królewski na Wawelu zamówił na 2021 rok 1002 MWh energii elektrycznej. Wartość kontraktu wynosi 355 283,59 zł.

Wieliczka i Uniwersytet Jagielloński z zieloną energią

Kopalnia Soli „Wieliczka” także ogłosiła przetarg na dostawę zielonej energii.  Zamówienie obejmuje dostawę 19 500 MWh o wartości 6 905 281,50 zł.

– Warto podkreślić, że Tauron złożył najlepsze oferty na energię elektryczną nie tylko dla najważniejszych polskich instytucji kultury, ale również dla najstarszej uczelni w kraju – Uniwersytetu Jagiellońskiego – dodaje Zimnoch.

Jak wynika z protokołu otwarcia ofert złożonych w przetargu na dostawę energii do obiektów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, najlepszą ofertę złożył Tauron. Wolumen energii elektrycznej objętej tym przetargiem wynosi ponad 51 439 MWh, a jego wartość wynikająca z oferty złożonej przez TAURON to 17 247 587,29 zł.

Stacja ładowania przy wielickiej kopalni

Przed kopalnią w Wieliczce od niedawna można też doładować elektryczny samochód. Spółka udostępnia tam dwie ładowarki DC o mocy 50 kW. Energia, która zasila stację, w całości pochodzi z certyfikowanych ekologicznych źródeł. Na parking, gdzie znajdują się dwa stanowiska do ładowania samochodów, wjechać można od ul. Dembowskiego i korzystać z ładowarek w godzinach 7:00 - 22:00. Stacja powstała z jednej strony z myślą o mieszkańcach regionu, z drugiej o turystach zwiedzających kopalnię w Wieliczce. (Tauron)

Komentarze