Reklama

Gaz

Szef KE będzie rozmawiał z Putinem o Nord Stream II?

  • Fot. policja.pl

Rzecznik Władimira Putina nie wykluczył, że podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Petersburgu rosyjski przywódca będzie rozmawiał z przewodniczącym Komisji Europejskiej na temat postępów w realizacji projektu Nord Stream II.

„Teoretycznie nie można tego wykluczyć” - powiedział Dmitrij Pieskow odpowiadając na pytania dziennikarzy, czy podczas spotkania na linii Jean-Claude Juncker - Władimir Putin dojdzie do dyskusji o rurociągu Nord Stream II. Rozmowy zaplanowano na 16 czerwca br.

Zdaniem Macieja Sankowskiego, komentatora Energetyka24, „(…) zapowiedź wizyty szefa Komisji Europejskiej w Rosji wygląda na próbę poszukiwania kontaktu i odnowienia kanałów komunikacyjnych (także tych nieformalnych) z Moskwą. Jednak co najmniej dziwnym jest fakt, że aktywność w tej mierze staje się domeną Brukseli. Tym bardziej, że jeszcze kilka tygodni temu byliśmy świadkami dość krytycznych ocen projektu budowy Nord Stream 2 wyrażanych przez europosłów przy wyraźnej aprobacie przedstawicieli Komisji Europejskiej. Dlatego z dzisiejszej perspektywy tak trudno znaleźć uzasadnienie dla aktywności dyplomatycznej Jean-Claude Junckera. Tym bardziej, że wizyta na tak wysokim szczeblu będzie szczególnie uważnie obserwowana i analizowana nie tylko od strony słów, ale i gestów.”

Zobacz także: Sankowski: brukselska gra „na dwóch fortepianach”. KE chce resetu z Rosją?

Zobacz także: Gazprom: zmiana rządu w Polsce zabezpieczy nasze interesy

Reklama

Komentarze

    Reklama