Reklama

Ropa

Saudi Aramco ostrzega: możliwe cięcia dostaw ropy

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Prezes koncernu Saudi Aramco Amin Nasser ostrzegł, że istnieje możliwość zmniejszenia dostaw ropy na rynki, jeśli inwestycje w sektor wydobywczy tego surowca pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Jak donosi rosyjski Kommiersant, szef saudyjskiego giganta stwierdził, iż instalacje wydobywcze wymagają nowych inwestycji, które albo są opóźnione, albo nie ma ich wcale. ,,Choć w ciągu najbliższych lat rynki mogą odnotowywać nadpodaż ropy, to po tym okresie, producenci nie będą w stanie dostarczyć dostatecznie dużo surowca. Nastanie okres deficytów, którego długość jest trudna do oszacowania”- powiedział Nasser.

Zobacz także: Rosja: Chcemy naftowo-gazowej współpracy z Arabią Saudyjską

Podczas ubiegłorocznych obrad w Wiedniu Organizacja Państw Eksportujących Ropę zadecydowała o zredukowaniu od stycznia swej produkcji do 32,5 mln baryłek dziennie. Państwa OPEC zgodziły się obniżyć produkcję ropy o 1.2 mln b/d w pierwszej połowie 2017 roku. Podobną decyzję podjęła też Rosja, która - choć nie jest członkiem organizacji - poinformowała, że jest gotowa zredukować wydobycie o 300 tys. b/d.

Reklama

Komentarze

    Reklama