Reklama

Ropa

Rosnieft rozszerza działalność w Niemczech

For. www.rosneft.com
For. www.rosneft.com

Rosnieft poinformował, że jego spółka zależna Rosneft Deutschland GmbH otworzyła biuro w Berlinie. To kolejny przejaw ekspansji naftowego giganta na niemieckim rynku.

„W ciągu ostatnich siedmiu lat dostarczyliśmy do Niemiec 132 mln ton ropy o wartości ponad 75 mld euro” - mówił podczas uroczystości Igor Sieczin, szef Rosnieftu. Dodał, że są to wartości, które odpowiadają za 25% importu „czarnego złota” do RFN.  

„Obecnie jesteśmy akcjonariuszami trzech dużych rafinerii ropy naftowej i zapewniamy pięć tysięcy miejsc pracy bezpośrednio w naszych przedsiębiorstwach” - kontynuował Sieczin.

Według danych zaprezentowanych przez rosyjską spółkę na przestrzeni lat 2012 - 2016 dostawy ropy naftowej do Niemiec wzrosły z 12,9 mln ton do 22,9 mln. 

„W ciągu pięciu lat Rosnieft zamierza wydać 600 milionów euro na modernizację swoich rafinerii w Niemczech, z czego 300 mln euro zostało już alokowanych” - kontynuował Igor Sieczin. "Rozwijamy naszą działalność w zakresie dostarczania produktów ropopochodnych niemieckim konsumentom - w sieciach dystrybucyjnych, poprzez bunkrowanie i w lotnictwie".

Podczas wizyty w Berlinie Sieczin spotkał się m.in. z niemieckim ministrem gospodarki i energii oraz Gerhardem Schroederem.

Zobacz także: Wiceprezes Lotosu dla Energetyka24: EFRA umożliwi nam ekspansję za granicę [ROZMOWA]

Zobacz także: Lotos napędza poszukiwania ORP „Orzeł”

Komentarze