Rosja przemyca paliwo do Syrii przez wody UE?

24 listopada 2016, 12:35
Fot. Pixabay

Jak podaje serwis Reuters, rosyjskie tankowce przemyciły paliwo lotnicze do Syrii przez wody Unii Europejskiej. Zdaniem wielu obserwatorów, Moskwa, wspierając reżim Baszszara al-Asada, używa do walki z antyrządowymi rebeliantami m.in. myśliwców bombardujących.

Jak dowiedział się serwis, co najmniej dwa statki pod rosyjską banderą dostarczyły paliwo do Syrii płynąc po wodach UE, przez Cypr. Według źródła, na które powołuje się Reuters, w październiku gwałtownie wzrosła częstotliwość podobnych rejsów. Inne źródła podają, że statki te, przed dopłynięciem do Syrii, zawinęły do portów w Grecji.

 

Rada Unii Europejskiej wydała w 2014 roku rozporządzenie, na podstawie którego nałożyła na kraj al-Asada sankcje m.in. w postaci zakazu dostarczania paliw.

 

Rosyjskie ministerstwa obrony i transportu nie ustosunkowały się jeszcze do tych doniesień. Jednakże, minister obrony Siergiej Szojgu, stwierdził, że sankcje UE nie mogą być stosowane względem rosyjskich sił powietrznych w Syrii.

 

Wojna domowa w Syrii rozpoczęła się w 2011 roku. Łącznie kosztowała życie około 140 tysięcy osób, w tym prawie 50 tysięcy cywili.

 

Zobacz także: Rosja w Syrii z powodu Gazpromu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Polak
piątek, 25 listopada 2016, 10:54

"Zdaniem wielu obserwatorów, Moskwa, wspierając reżim Baszszara al-Asada, używa do walki z antyrządowymi rebeliantami m.in. myśliwców bombardujących...." Rewelacja !!!! Co to za niepoważny portal ??!!!

Hehehehe
czwartek, 24 listopada 2016, 16:13

Mądre głowy z Unii mają teraz problem. Kasę od Katarczyków i Saudyjczyków się wzięło żeby nie buczeć jak Assad pójdzie do piachu a tu klops. Ruscy na to nie pozwolą i teraz chłopaki mają kłopot.

xd
piątek, 25 listopada 2016, 08:57

łżesz jak pies chyba kanaszenkow się ustosunkował i to konkretnie

molog 25.11.2016
piątek, 25 listopada 2016, 15:53

Jakie przemycanie, po prostu dostarczaja paliwo swoim wojskom, moga to robić, bo niby dlaczego nie, zawijanie do innych portów następuje chyba na podstawie zezwolenia wydanego przez władze danego państwa. Ten bankrut zwany unia już zaczyna być śmieszny.

mefis58
poniedziałek, 28 listopada 2016, 19:04

No i rodzi się nowy geniusz w rodzaju Jakóbika czy Księżopolskiego. Rosja "przemyca" paliwo !!!

Tweets Energetyka24