• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Rosja chce koordynować działania na rzecz obniżenia ceny ropy

  • Fot. Pixabay

"Rosja jest gotowa, aby skoordynować swoje działania na rynku ropy z innymi krajami eksportującymi ropę naftową i oczekuje konstruktywnych rozmów w Algierze, mających na celu zamrożenie produkcji ropy naftowej" powiedział Minister Energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksander Nowak. 

Na ten moment wszystkie kraje członkowskie OPEC potwierdziły, że planują wziąć udział w Międzynarodowym Forum Energetycznym w Algierii, które ma odbyć się pod koniec września. Informację tą przekazał Sekretarz Generalny tej organizacji Mohammed Barkindo podczas organizowanego przez firmę consultingową Ambrosetti Forum "Przyszłość Energetyki - w Kierunku Zrównoważonego Rozwoju". Rosja, która nie należy do OPEC również chce być członkiem porozumienia cenowego i czerpać z niego korzyści.

Międzynarodowe Forum Energetyczne odbędzie się w dniach 26-28 września w Algierii. Nieformalne spotkanie krajów OPEC ma odbyć się podczas ostatniego dnia tej konferencji. W poniedziałek prezydent Wenezueli Nicolas Maduro stwierdził, że kraje w obrębie i poza OPEC są bliskie porozumienia w sprawie stabilizacji cen surowca, które może zostać ogłoszone już w w tym miesiącu. "Mamy nadzieję, że w tym miesiącu będziemy mogli ogłosić porozumienie w celu ustabilizowania rynku, a także poprawy i stabilizacji cen ropy" - poinformował Prezydent.

Zobacz także: Prezes PSE: Udało nam się oddalić widmo katastrofy

Zobacz także: Krajowy gigant w kontrze do Planu Morawieckiego? Polski atom zagrożony

Komentarze