Wiceprezes PERN: Magazyny dla różnych typów ropy wzmocnią dywersyfikację

31 stycznia 2018, 10:36

Spółka PERN, Mostostal Płock i Mostostal Warszawa podpisały 30 stycznia 2018 r. umowę w sprawie budowy dwóch nowych zbiorników na ropę w Gdańsku. O znaczenie inwestycji dla bezpieczeństwa surowcowego Polski, a także o perspektywy budowy Ropociągu Pomorskiego mającego dostarczać surowiec z bazy magazynowej w Gdańsku do rafinerii w Płocku, a także o skutki połącznie spółki PERN z OLPP zapytaliśmy Tadeusza Zwierzyńskiego, Wiceprezesa Zarządu PERN.

O znaczeniu wybudowania nowych magazynów w Gdańsku:

Nasi klienci chcą otrzymać taki gatunek i taką jakość ropy do rafinerii jaka była zakupiona i została dostarczona statkiem. Budowa magazynów w Gdańsku pozwoli na dostarczania oczekiwanej przez klienta jakości ropy, która opuściła statek i trafiła do rafinerii.

Tadeusz Zwierzyński, Wiceprezes Zarządu PERN

O perspektywie wybudowania Ropociągu Pomorskiego:

Doświadczenia z poprzednich inwestycji liniowych bez zmiany zapisów dotyczących praw administracyjnych nie jest możliwe zbudowanie w krótkim czasie, tj 5-7 lat, rurociągu o tej długości w Polsce. 2700 działek, wiele gmin, 3 województwa powodują, że procesy administracyjne są wielowątkowe, trwają bardzo długo. Zmiana takich regulacji uprości i pozwoli na budowę w rozsądnym czasie, tzn. 5 lat takiego rurociągu.

Tadeusz Zwierzyński, Wiceprezes Zarządu PERN
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
LNG second
środa, 31 stycznia 2018, 12:20

Nasze Państwo ma ponad 1000 lat tradycji, a odpowiedzialni za te sprawy do tej pory nie napisali zdroworozsądkowego prawa dotyczącego budowy gazociągu. Może należałoby się zastanowić czy nie powinni oddać premii jakie pobrali?

Tweets Energetyka24