Reklama

Wiadomości

Strajki we francuskich rafineriach. Stacje paliw w trudnej sytuacji

Autor. Twitter / @L_ThinkTank

W związku z przedłużającymi się strajkami pracowników we francuskich rafineriach przeciwko reformie emerytalnej na 13,1 proc. stacji benzynowych w kraju nie ma obecnie benzyny ani oleju napędowego – poinformował dziennik „Le Figaro”.

Reklama

Najtrudniejsza sytuacja jest w południowo-wschodnim departamencie Delta Rodanu, ale niedobór stopniowo rozprzestrzenia się na resztę kraju. We wtorek 34 departamenty miały o godz. 13 ponad 10 proc. punktów sprzedaży „w trudnej sytuacji" – podaje dziennik. Niedobory dotyczą również regionu Il-de-France, w którym znajduje się Paryż.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Spółka TotalEnergies, która obsługuje ponad połowę rafinerii w kraju i jedną trzecią stacji paliw, zaznacza jednak, że posiada odpowiednie zapasy i środki, aby zaspokoić krajowy popyt.

Przyjęta przez rząd z pominięciem głosowania w Zgromadzeniu Narodowym reforma emerytalna podnosi wiek emerytalny z 62 do 64 lat. Po odrzuceniu w poniedziałek wotum nieufności dla rządu związki zawodowe zapowiedziały intensyfikacje strajków i demonstracji.

Następny dzień mobilizacji społecznej przewidziany jest na czwartek.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama