Reklama

Wiadomości

Rzeczywiste ceny paliw mogą być niższe niż wyświetlane na pylonach na stacjach

Autor. Unsplash

Rzeczywiste ceny paliw na stacjach mogą być niższe od tych na pylonach z powodu promocji - zauważyli w środę analitycy e-petrol.pl. Jak wskazali, od trzech tygodni benzyna 95 kosztuje przeciętnie 6,49 zł/l. O grosz na litrze spadły ceny diesla i autogazu, do odpowiednio 6,23 i 2,86 zł/l.

Reklama

"Pierwsze dni lipca nie przyniosły zasadniczych zmian na stacjach paliw. Rzeczywiste ceny, w jakich kierowcy tankują, mogą być jednak niższe od tych widocznych na pylonach, ponieważ na sporej części stacji zaczęły obowiązywać już związane z uczestnictwem w programach lojalnościowych wakacyjne promocje" - poinformowali w środę eksperci portalu.

Reklama

Z najnowszego monitoringu e-petrol.pl wynika, że "trzeci z kolei tydzień benzyna 95-oktanowa kosztuje przeciętnie 6,49 zł/l. Jedynie o grosz w dół drgnęły natomiast średnie ogólnopolskie ceny oleju napędowego i autogazu, które wynoszą 6,23 i 2,86 zł/l. Tym samym LPG jest najtańsze w 2023 roku".

Czytaj też

Analitycy wskazali, że aktualnie benzyna Pb95 jest najbardziej atrakcyjna cenowo na Opolszczyźnie, gdzie za jej litr płaci się 6,36 zł. Diesel z ceną 6,16 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce. Autogaz najmniej kosztuje - 2,70 zł/l - w województwie świętokrzyskim.

Reklama

Według danych portalu benzyna 95-oktanowa jest najdroższa na Kujawach i Pomorzu, gdzie jej średnia cena jest równa 6,55 zł/l. Na Podlasiu najwięcej kosztuje tankowanie diesla - 6,25 zł/l, a w województwie zachodniopomorskim zakup LPG - 3,01 zł/l.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama