• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Stan zdrowia Trumpa coraz lepszy - ceny ropy rosną

Fot. Diego Cambiaso / Flickr
Fot. Diego Cambiaso / Flickr

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w Nowym Jorku jest wyceniania powyżej 39 USD za baryłkę. Na rynkach panuje optymizm po opuszczeniu szpitala przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Inwestorzy oceniają perspektywy przyjęcia pakietu wspierającego amerykańską gospodarkę - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,34 USD, wyżej o 0,31 proc. 

Ropa Brent w dostawach na XII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,43 USD za baryłkę, wyżej o 0,34 proc.

Po trzech dobach spędzonych w szpitalu zakażony koronawirusem prezydent USA Donald Trump został z niego wypisany w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego. Do zdrowia będzie dochodzić w Białym Domu. 

Amerykański przywódca przybył do szpitala w piątek wieczorem. Wcześniej tego dnia miał gorączkę i podano mu tlen.

Wizyta w szpitalu miała charakter zapobiegawczy, a stan zdrowia prezydenta USA od piątku poprawia się - zapewnia jego zespół medyczny.

"Rynki ropy zyskały pociechę z faktu, że prezydent Trump jest już poza szpitalem" - mówi Warren Patterson, szef strategii towarowej w ING Bank NV.

Tymczasem przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin zaangażowali się w kolejną rundę rozmów na temat przyjęcia pakietu pomocy gospodarce USA po pandemii koronawirusa. 

Na razie jednak nic nie wskazuje na to, że obie strony są blisko osiągnięcia porozumienia pomimo nalegań prezydenta Trumpa, aby do tego doszło.

Ropa w USA na NYMEX zyskała na zakończenie poprzedniej sesji 5,9 proc., a Brent na ICE zdrożała o 5,1 proc. (PAP Biznes)

Komentarze