Reklama

Ropa

Rosja: agencja geologiczna podała, kiedy skończy się ropa

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Nie trzeba się spieszyć z deklaracją wyczerpania się rezerw ropy naftowej w Rosji i na świecie, ponieważ nowe technologie pozwolą na wiercenie odwiertów na większych głębokościach. O tym powiedział dyrektor generalny „Rosgeologii” Siergiej Gorkow w wywiadzie dla RBC.

Nie trzeba się spieszyć z deklaracją wyczerpania się rezerw ropy naftowej w Rosji i na świecie, ponieważ nowe technologie pozwolą na wiercenie odwiertów na większych głębokościach. O tym powiedział dyrektor generalny „Rosgeologii” Siergiej Gorkow w wywiadzie dla RBC.

„Dopóki technologie będą opracowywane, będzie wystarczająca ilość ropy” – powiedział.

Gorkow zaznaczył, że pomimo tego, że największe koncerny naftowe nie znalazły w ostatnim czasie nowych złóż, na głębokości ponad 500 metrów znajdują się szelfy naftowe, a także źródła na światowych oceanach.

"Ocean Światowy zbadano tylko w 10%, czyli w zasadzie po prostu nie do końca wiemy, jakie kryje bogactwo" – podkreślił.

Dyrektor generalny Rosgeologii wezwał do aktywniejszego rozwoju badań geologicznych w związku z wyczerpywaniem się znanych pól naftowych w Rosji. 

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. Aszu

  Ktos zrozumial o co chodzi?

  1. Żal mi Was

   Jeden normalny komentarz

  2. Ziomal

   O to żeby zadymić jak na marszu narodowców

 2. Dyro

  No to kiedy się skończy ta ropa bo jakoś nie widzę wśród tych wypocin tej informacji?

  1. Leon

   47 lat obecnie wykryte złoża przy tak intensywnej eksploatacji, jak dziś. Raczej fo tego nie dojdzie. Prąd za 20 lat wyprze ropę.

  2. A

   Prąd wytwarzany w elektrowni na ropę - dobry i tani będzie! Powodzenia

 3. Crash

  Na chwilę obecną ropy jest na 42 lata

 4. Kolarz

  W Polsce wschodniej mamy więcej ropy niż w Norwegii bardzo płytko, w szczecińskiem też dużo i niemal w całej Polsce na głębokości powyżej 6 km, gdzie zatwierdziło KGHM potwierdzając odwiertami. Dlatego żydzi nie chcą dopuścić by polacy stali się bogaci i wykupują lub zabierają bądź w inny sposób przywłaszczają potężne obszary ziemii w Polsce ...

  1. Markus

   Mamy a nie dbamy

  2. Yoda

   Na pewno komuś nie na rękę żebyśmy mogli korzystać z zasobów naturalnych które znajdują się w Polsce. Wiem o tym gdyż kiedyś pracowałem przy wodociągach - tzn. kładliśmy rury od wioski do wioski i koparka kopiąc dół na nitkę wodną w pewnym miejscu natrafiała na ogromne bryły Rudy Żelaza.

  3. Bonzo

   Słyszałem że mamy też Uran, Neptun i Pluton oraz niewyczerpalne zasoby jajek na twardo tuż nad zbiornikami źródeł geotermalnych. Ponoć Żydzi trzęsą portkami i robią wszystko żebyśmy się nie dowiedzieli o bogatych złożach budyniu pod Tatrami.

 5. Myślący

  Ludzie nie miejcie Rosjan za 3 świat. Zobaczcie ile technologii mają na wyłączność. Od Łodzi podwodnych z atomowym napędem wykonanych z tytanu po pociski rakietowe podwodne które w wodzie są 8 razy szybsze niż Natowski. Sprzedaje systemy inżynierskie po całym świecie i tylko u ruskich nie musimy się martwić o eksploatacji tych urządzeń. Mało tego sami przyjechali do nas nauczyli się i wdrożenie na zakładzie wykonali online. Ruscy mają technologie i bez problemu sobie poradzą z gazem czy ropą. Będą rozdawać karty w UE i na bliskim Wschodzie. Już to robią z gazem. Mają duża armię i dziś skupiają się na obronie i to jedynie na obronie swojego kraju. Granica jest tak ogromna, że gdyby nie atom Już dawno chiny i USA zrobiły by tam Irak czy afganistan.

  1. Bąbel

   Dzięki Bogu że z techniką są 100lat za USA bo dla świata była by to nieobliczalna tragedia

  2. Wiktor Jelcyn

   Tak jak Korea Północna

  3. Strachu Stąd 1984

   Są takie sfery ich dokonań w dziedzinie techniki że w niektórych przypadkach a jest ich coraz więcej są po prostu zdecydowanie lepsi od USA. Koniec i basta... PS. Coś o tym wiem bo zajmuje się od kilku lat technika motoryzacyjna a zwłaszcza wojskowa Federacji Rosyjskiej i wiem co mówię. Kończąc to nie mowilbym tak spokojnie że Rosjanie są 100 lat przed Amerykanami bo to po prostu nie byłaby prawda. Dziękuję do widzenia.

 6. Kiks

  Bełkot. Koleś, który ujawnił ostatnio prawdziwe dane o zasobach ruskich, szybko został uciszony. Teraz ruscy próbują pudrować. Nowe technologie? Problem dla ruskich jest taki, że tych technologii nie mają i mieć nie będą. Poza tym głębiej to drożej.

  1. Komentator

   Jakich to technologii w tej dziedzinie brakuje Rosji? Czego nie potrafią? Zbudować wieży wiertniczej? Wyprodukować głowicy do wierceń? Wywiercić rury w ziemi? Tak konkretnie.

  2. Hystapsespers

   Przecież w swoim czasie jeszcze ZSRR, wykonano tam najgłębszy odwiert

  3. MacGawer

   Powiem więcej, w oficjalnych światowych danych coraz bardziej dominują piaski roponośne oraz ciężka ropa. Lekka jest jeszcze w okolicy bieguna ale ocieplenie sie nie spieszy i znowu (jak na złość) lód nie stopniał. Piaski eksploatowane ale koszt (także środowiskowy) gigantyczny. Do ciężkiej nie ma tanich technologii. Jak "na wczoraj" nie nauczymy sie oszczędzać za jakiś czas będzie takie same zaskoczenie jak z gazem. Znienacka spadną dostawy i co za tym idzie wzrosną ceny. A'propos - jakie ostatnio były odkrycia pól gazowych?