Reklama

Ropa

Ropa w USA zyskała w tym tygodniu ponad 2 proc.

Fot. Heidi De Vries / Flickr
Fot. Heidi De Vries / Flickr

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku nieznacznie drożeje, a obecny tydzień, już drugi z kolei wzrostowy, może zakończyć ze zwyżką notowań o ponad 2 proc. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,33 USD, po zwyżce ceny o 0,05 proc. 

Ropa Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,97 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,03 proc. 

W USA w ub. tygodniu pospadały zapasy paliw: zapasy ropy naftowej spadły o 4,77 mln baryłek, czyli o 1,12 proc. do 422,98 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). Rynek oczekiwał spadku zapasów o 2 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,4 mln baryłek, czyli o 1,03 proc. do 229,59 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły zaś o 2,54 mln baryłek, czyli o 1,54 proc. do 133,52 mln baryłek - podał DoE. 

"+Naftowe byki+ rozkoszowały się tymi danymi o solidnych spadkach zapasów paliw w USA" - mówi Stephen Innes, strateg rynkowy ds. Azji i Pacyfiku w AxiTrader.

"Poprawiające się dane makro na świecie i uspokojenie nastrojów związanych z wojną handlową USA-Chiny, bo mają odbyć się rozmowy, również podsycają optymizm na rynkach" - dodaje.

W czwartek chińskie Ministerstwo Handlu poinformowało, że negocjacje handlowe Stanów Zjednoczonych i Chin zostaną wznowione na początku października w Waszyngtonie. W połowie września ma odbyć się spotkanie na szczeblu roboczym.

Podczas poprzedniej sesji w USA WTI zyskała 4 centy do 56,30 USD, a od początku tygodnia zyskała 2,4 proc. (PAP Biznes) 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama