Reklama

Ropa

Niger: 58 osób zginęło w wybuchu cysterny z benzyną

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

58 osób zginęło, a niemal 40 zostało rannych w nocy z niedzieli na poniedziałek w wyniku eksplozji cysterny, która miała miejsce w stolicy Nigru Niamey - poinformował prezydent tego afrykańskiego kraju Mahamadou Issoufou.

Jak podaje agencja AFP, ciężarówka wioząca benzynę przewróciła się na torach przy wyjeździe z miasta, w pobliżu międzynarodowego lotniska w Niamey. Z cysterny zaczęło wyciekać paliwo, które chcieli odzyskać przechodzący tamtędy ludzie. W pewnym momencie doszło do eksplozji, w wyniku której 55 osób zginęło na miejscu, a trzy zmarły w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Według AFP pozostałości po wybuchu przechodnie mogli oglądać jeszcze w poniedziałek rano. Zwęglona ciężarówka nadal leżała w miejscu wypadku, a straż pożarna dogaszała samochody i motocykle, które w wyniku eksplozji zajęły się ogniem.

"To prawdziwym dramat - powiedział minister spraw wewnętrznych Nigru Mohamed Bazum i tłumaczył okoliczności wypadku. - Cysterna miała pewne problemy z parkowaniem, wtedy przewróciła się, a benzyna zaczęła wyciekać. Wielu ludzi, niektórzy na motocyklach, przybyło na miejsce; któryś z motocyklistów nie wyłączył silnika... musiała powstać iskra, która spowodowała wybuch".

Minister podkreślił, że wiele ciał jest spalonych do tego stopnia, że trudno będzie przeprowadzić ich identyfikację. Dodał, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż w szpitalu przebywa kilka osób będących w stanie krytycznym.

To pierwszy w Nigrze wypadek cysterny o tak tragicznych skutkach.

jw/PAP

Komentarze