• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Na wszystkich stacjach Orlenu staną urządzenia oczyszczające powietrze

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

Do końca października w całej sieci 1792 stacji paliw PKN Orlen w Polsce będą działać urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców wprowadzono również rozwiązania przyspieszające tankowanie paliwa i ułatwiające płatność. Dostępne są też maski ochronne i płyn do dezynfekcji.

Informując w środę o rozwiązaniach wdrażanych na swych stacjach paliw, związanych z pandemią koronawirusa, PKN Orlen podkreślił m.in., że obiekty te wyposażane są "w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników".

"Do końca października br. w całej sieci pod marką Orlen będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji" - oznajmił płocki koncern.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że "stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa". "W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa" - podkreślił szef koncernu.

Obajtek przypomniał, że od początku pandemii koronawirusa PKN Orlen podejmował wiele działań, zapewniających bezpieczeństwo w obiektach tej spółki. "Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. W całej sieci Orlen kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy" – zaznaczył.

PKN Orlen zapowiedział, że docelowo urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze znajdą się na wszystkich 1792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Jak wyjaśnił, "na bieżąco będą filtrować i oczyszczać powietrze". "Również sieci zagraniczne należąca do Grupy Orlen wprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach" - podała spółka.

Jak przypomniał PKN Orlen, w całej sieci jego stacji paliw kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, korzystając z aplikacji VITAY z usługą Orlen Pay. "Pozwala ona zapłacić za tankowanie bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Klienci, którzy korzystają z aplikacji otrzymają fakturę i mają naliczane punkty VITAY" - podkreślił płocki koncern.

Wspomniał przy tym, że Orlen Pay umożliwia nie tylko zakup paliwa, ale także innych produktów dostępnych na podjeździe, m.in. płynu do dezynfekcji rąk czy płynu do spryskiwaczy, a na wybranych stacjach również zakup myjni - zakupy można realizować ze zniżką wynikającą z Karty Dużej Rodziny lub karty rabatowej BiznesTank.

PKN Orlen przekazał, iż na wybranych 382 stacjach paliw z jego sieci w Polsce płatność za tankowanie bez wchodzenia do budynku stacji umożliwiają mobilni kasjerzy. "To pracownicy stacji wyposażeni w tablet z mobilną aplikacją kasową, drukarkę fiskalną oraz terminal płatniczy, które umożliwiają przyjęcie płatności za paliwo bezpośrednio na podjeździe. U mobilnego kasjera można kupić dowolny produkt z całej oferty stacji" - dodał koncern.

Informując o wprowadzanych rozwiązaniach, PKN Orlen zaznaczył, iż jednocześnie na 300 swych stacjach uruchomił tzw. kasy ekspresowe, umieszczone przy drzwiach wejściowych.

"Na wszystkich stacjach Orlen w regularnej sprzedaży dostępne są płyny do dezynfekcji rąk produkowane przez Orlen Oil, a także maski ochronne, pochodzące głównie od krajowych producentów. Ponadto dla klientów dostępne są jednorazowe rękawiczki. Dystrybutory paliwowe i wnętrze sklepu oraz myjni są regularnie dezynfekowane, a klienci są informowani o konieczności zachowania odstępu przebywając w obiekcie" - zapewnił płocki koncern.

PKN Orlen poinformował także, że "w celu wzmocnienia przekazu i zwiększenia świadomości wśród odwiedzających stacje Orlen", rozpoczął kampanię wizerunkową "Tak dbamy o Twoje bezpieczeństwo", która prowadzona jest internecie oraz w radio.

W sumie w ramach całej Grupy Orlen na wszystkich rynkach, gdzie jest ona obecna - w Polsce, w Czechach, Niemczech i na Litwie - działa ponad 2800 stacji paliw. Jest to największa taka sieć w Europie Środkowo-Wschodniej. Najwięcej stacji paliw Grupy Orlen funkcjonuje w Polsce - to 1792 tego typu obiekty.

Źródło:
PAP

Komentarze