Drożeje ropa naftowa w USA

11 sierpnia 2020, 10:07
6018784010_728ecdffc2_c
Fot. Jim, the Photographer / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw zwyżkują po ocenach Saudi Aramco, dotyczących popytu na paliwa oraz złagodzeniu sytuacji epidemicznej w USA - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IX, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 42,26 USD, wyżej o 0,76 proc., po wzroście notowań w poniedziałek o 1,8 proc. 

Ropa Brent w dostawach na X na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 45,21 USD za baryłkę, wyżej o 0,49 proc., po wzroście na zakończenie poprzedniej sesji o 1,3 proc.

Prezes Aramco Amin Nasser spodziewa się wzrostu popytu na ropę na świecie przez resztę roku. Nasser wskazał, że zużycie ropy naftowej w Azji wróciło już prawie do poziomów "sprzed koronawirusa".

Tymczasem w USA poprawia się sytuacja epidemiczna, co łagodzi niepokój inwestorów o pandemię koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. 

Liczba hospitalizowanych z powodu Covid-19 Amerykanów spadła poniżej 50 tys. - po raz pierwszy od miesiąca.

W skali całego kraju średnia siedmiodniowa nowych przypadków Covid-19 w USA spada od ponad dwóch tygodni. Od 26 lipca także średnia z siedmiu dni jest niższa niż średnia z 14 dni, co potwierdza, że liczba przypadków faktycznie spada. 

Prezydent USA Donald Trump broni swojej polityki wobec pandemii Covid-19. "Uważam, że po prostu radzimy sobie bardzo dobrze" - przekonuje Trump.(PAP Biznes)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24