• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Dron zaatakował tankowiec powiązany z izraelskim miliarderem

Fot. Bob Adams / Flickr

Dron nieznanego pochodzenia uderzył w tankowiec powiązany z izraelskim miliarderem - podaje agencja Associated Press. Do wydarzenia doszło ok. 240 km wybrzeży Omanu.

Atak na pływający pod liberyjską banderą tankowiec Pacific Zircon miał miejsce we wtorek wieczorem - poinformował „AP” urzędnik, który poprosił o zachowanie anonimowości.

Jego informacje, o tym, że doszło do incydentu, zostały potwierdzone przez United Kingdom Maritime Trade Operations. Eksperci dodali, że „jest on obecnie badany”.

Czytaj też

„Jesteśmy w kontakcie ze statkiem i nie ma doniesień o obrażeniach lub zanieczyszczeniu. Cała załoga jest bezpieczna” – poinformowała firma Eastern Pacific Shipping. „Kadłub statku ma niewielkie uszkodzenia, ale nie doszło do wycieku ładunku ani nabierania wody”.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że wspomniana wyżej firma, choć zarejestrowana w Singapurze, jest własnością izraelskiego miliardera Idana Ofera.

Agencja podaje, że choć bezpośrednio po wydarzeniu nikt nie przyznał się do ataku, to podejrzenie natychmiast padło na Iran. W przeszłości był on zaangażowany w podobne ataki na izraelskie jednostki pływające w regionie Bliskiego Wschodu.

Komentarze