Reklama

Górnictwo

Program dla sektora węgla kamiennego zapewni niezależność energetyczną

Fot. ME
Fot. ME

„Zaprezentowany przez nas Program dla sektora węgla kamiennego zyskał akceptację Zespołu. Teraz - po zaakceptowaniu go przez Ministra Energii - trafi do uzgodnień społecznych i międzyresortowych”- powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. bezpieczeństwa socjalnego górników, który odbył się 26 czerwca 2017 r. w Katowicach.

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego zaprezentowany „Program dla sektora węgla kamiennego w Polsce” ma wyznaczać kierunki rozwoju sektora do 2030 r. „Został on przygotowany przez zespół, w skład którego weszli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, przedstawiciele strony społecznej oraz przedsiębiorcy, a więc wszyscy interesariusze” – dodał. Podkreślił także, że programy sektorowe dla węgla kamiennego i brunatnego będą elementem polityki energetycznej. „Naszym podstawowym celem bowiem jest zapewnienie Polsce niezależności energetycznej i wspieranie rodzimego przemysłu” – podkreślił Tobiszowski.

Dokument „Program dla sektora węgla kamiennego w Polsce” składa się z dwóch części. Pierwsza to diagnoza oraz analiza obecnego stanu sektora węgla kamiennego. Druga z kolei zawiera sprecyzowane cele oraz niezbędne działania, które muszą zostać podjęte w sektorze górnictwa węgla kamiennego.

Zobacz także: Ministerstwo Energii: Polska będzie potrzebować węgla kamiennego do 2030 r.

kn/ME

Reklama

Komentarze

    Reklama