Reklama

Atom

Polska branża energetyczna rozmawia o współpracy z Ukrainą

Fot. xaec.org.ua
Fot. xaec.org.ua

W dniach 19-21 listopada 2017 r. delegacja resortu energii, na czele z wiceministrem Andrzejem Piotrowskim, składa wizytę na Ukrainie. Celem wizyty jest zbadanie warunków ewentualnej współpracy w sektorze elektroenergetycznym pomiędzy Polską i Ukrainą.

W ramach wizyty zaplanowane jest spotkanie w Ministerstwie Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy w Kijowie i rozmowa z wiceminister Haliną Karp. Polska delegacja odwiedzi ponadto elektrownię jądrową Chmielnicki, której operatorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe NAEK „Energoatom”. 

Zbacz także: Atomowy „kot Schrödingera”: polska elektrownia atomowa na Ukrainie? [ANALIZA]

W skład polskiej delegacji wchodzą pracownicy Departamentu Energii Jądrowej ME oraz przedstawiciele Grupy TAURON, Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. oraz PGE EJ1.

W październiku 2017 r. w Warszawie minister energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z Ministrem Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy Igorem Nasałykiem. Minister w trakcie spotkania wskazał na brak możliwości realizacji scenariusza współpracy proponowanego przez stronę ukraińską. Niniejsza wizyta posłuży ocenie jakie są jeszcze inne szanse.

- Współpraca Polski i Ukrainy ma ogromne znaczenie w naszej sytuacji geopolitycznej. Dlatego mimo szeregu problemów będziemy przyglądać się i szukać możliwości poczynienia kolejnych kroków w celu nawiązania współpracy w sektorze elektroenergetycznym - powiedział przewodniczący delegacji wiceminister Andrzej Piotrowski.

Zobacz także: Kowalski zrzuci się na atom? ME: na kontach Polaków jest dużo środków [WYWIAD]

kn/ME

Reklama

Komentarze

    Reklama