Reklama

Portal o energetyce

PGE, Tauron i Enea zacieśniają współpracę w offshore

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

PGE podpisała w czwartek porozumienia z Tauronem i Eneą dotyczące współpracy przy morskiej energetyce wiatrowej. Prezes PGE Wojciech Dąbrowski wyjaśnił, że chodzi o występowanie o nowe koncesje na budowę wiatraków na Bałtyku.

"Jako trzy największe w Polsce grupy energetyczne postanowiliśmy realizując wcześniejsze uzgodnienia dzisiaj podpisać umowę zacieśniająca naszą współpracę występowania o nowe PSZW, czyli nowe koncesje na budowę offshoru w kolejnej fazie realizacji tej wielkiej inwestycji na Morzu Bałtyckim" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Wyjaśnił, że podpisane w czwartek porozumienie zakłada warunkową sprzedaż udziałów w spółkach projektowych, które realizować będą inwestycje w energetyce wiatrowej na Bałtyku. "Ta umowa jest warunkowa, ponieważ potrzebna jest jeszcze zgoda UOKiK, czekamy na ostateczną zgodę. Biznes ma polegać na tym, że to my jako PGE warunkowo sprzedajemy udziały w spółkach projektowych, które ubiegać się będą o nowe koncesje na Bałtyku" - dodał szef PGE.

image

 Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama