Emilewicz dla E24 o fotowoltaice: nie zaciągajmy hamulca ręcznego na środku autostrady

22 października 2021, 11:47

- Będę przekonywać kolegów, aby nie zaciągać hamulca ręcznego na środku autostrady, gdzie pędzą samochody, bo to grozi katastrofą - mówiła o nowej ustawie o OZE w rozmowie z Energetyka24.com była minister rozwoju a obecnie poseł Jadwiga Emilewicz. Z byłą wicepremier rozmawialiśmy również o reformie ETS, nowelizacji ustawy odległościowej oraz o tym, czy chciała objąć tekę ministra klimatu. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Andrettoni
środa, 27 października 2021, 10:42

OZE nie należy forsować na siłę, tylko zgodnie z zasadami ekonomii. Jak ktoś wyliczy, że mu się opłaca, to niech sobie buduje solary, wiatraki czy elektrownie atomową. Niech sobie nawet wybuduje siłownię gdzie będzie 100 rowerów z prądnicami. Jak zareklamuje i znajdzie chętnych to będzie super. Prawo powinno ułatwiać tworzenie biznesu. Elektryczność to też biznes.

R.
piątek, 22 października 2021, 17:42

I bardzo dobrze, że zmieniają obecny system funkcjonowania prosumenta. Przecież to jest napisane na kolanie i nie ma prawa się udać, do tego wręcz narażone na monopol dalej.

Xyz
piątek, 22 października 2021, 16:48

Niech się wezmą w końcu za ta ustawę odległościowa. Ile można czekać? Ceny biją rekordy a ministrów interesują bardziej swoje podwyżki niż obywatele.

rmarcin555
sobota, 23 października 2021, 11:22

@Xyz. Wiatraki na lądzie są stratą czasu i pieniędzy.

Kowalskiadam154
piątek, 22 października 2021, 19:04

No tak jak będzie więcej wiatraków (zwłaszcza za twoim oknem) to prąd będzie tańszy Szwecja już zeszłej zimy przerabiała te podejrzane eksperymenta ale nie wyciągnęli żadnych wniosków uzależniając się jeszcze bardziej od kaprysów pogody ale za to zgodnie z obowiązującą unijną doktryną że na problemy socjalizmu odpowiedzią będzie jeszcze więcej socjalizmu

Tweets Energetyka24