Reklama

OZE

Emilewicz dla E24 o fotowoltaice: nie zaciągajmy hamulca ręcznego na środku autostrady

Fot. Energetyka24.com
Fot. Energetyka24.com

- Będę przekonywać kolegów, aby nie zaciągać hamulca ręcznego na środku autostrady, gdzie pędzą samochody, bo to grozi katastrofą - mówiła o nowej ustawie o OZE w rozmowie z Energetyka24.com była minister rozwoju a obecnie poseł Jadwiga Emilewicz. Z byłą wicepremier rozmawialiśmy również o reformie ETS, nowelizacji ustawy odległościowej oraz o tym, czy chciała objąć tekę ministra klimatu. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy. 

Komentarze (3)

 1. Andrettoni

  OZE nie należy forsować na siłę, tylko zgodnie z zasadami ekonomii. Jak ktoś wyliczy, że mu się opłaca, to niech sobie buduje solary, wiatraki czy elektrownie atomową. Niech sobie nawet wybuduje siłownię gdzie będzie 100 rowerów z prądnicami. Jak zareklamuje i znajdzie chętnych to będzie super. Prawo powinno ułatwiać tworzenie biznesu. Elektryczność to też biznes.

 2. Xyz

  Niech się wezmą w końcu za ta ustawę odległościowa. Ile można czekać? Ceny biją rekordy a ministrów interesują bardziej swoje podwyżki niż obywatele.

  1. Kowalskiadam154

   No tak jak będzie więcej wiatraków (zwłaszcza za twoim oknem) to prąd będzie tańszy Szwecja już zeszłej zimy przerabiała te podejrzane eksperymenta ale nie wyciągnęli żadnych wniosków uzależniając się jeszcze bardziej od kaprysów pogody ale za to zgodnie z obowiązującą unijną doktryną że na problemy socjalizmu odpowiedzią będzie jeszcze więcej socjalizmu

  2. rmarcin555

   @Xyz. Wiatraki na lądzie są stratą czasu i pieniędzy.

 3. R.

  I bardzo dobrze, że zmieniają obecny system funkcjonowania prosumenta. Przecież to jest napisane na kolanie i nie ma prawa się udać, do tego wręcz narażone na monopol dalej.