Reklama

Gaz

Orlen konsoliduje system sprzedażowy

  • Fot. Polskie LNG S.A.

Poprzez połączenie spółek Orlen Paliwa i Orlen Gaz, powstała formalnie jedna z największych w kraju organizacji sprzedażowych, która będzie w stanie proponować odbiorcom hurtowym kompleksową ofertę produktów paliwowych. 

Wprowadzone zmiany stanowią kontynuację unowocześniania hurtowego kanału sprzedaży paliw w ramach grupy kapitałowej. Nowo powstała spółka funkcjonować będzie pod nazwą Orlen Paliwa.

Wieloetapowy proces zmian wdrażanych na przestrzeni ostatnich lat, zainicjowany został w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy oczekiwali kompleksowej obsługi i bogatej oferty produktów. Po zmianie nazwy z Orlen PetroCentrum na Orlen Paliwa w listopadzie 2012 ważnym momentem było przejęcie obsługi sprzedaży hurtowej paliw i oleju opałowego do części małych i średnich przedsiębiorstw oraz hurtowni, które wcześniej były obsługiwane bezpośrednio przez PKN Orlen.  W 2015 r. spółka Orlen Paliwa połączyła się ze spółką Orlen PetroTank, a proces konsolidacji zakończyło finalnie połączenie ze spółką Orlen GAZ.

Wprowadzone zmiany  mają na celu wykorzystanie najlepszych praktyk stosowanych dotychczas w obu firmach.  Stworzenie podmiotu o tak szerokim spektrum działania, z korzystnymi warunkami handlowymi,  pozwoli na wykorzystanie efektu skali w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych oraz  sprzedażowych i sprawi, że oferta spółki będzie wyjątkowo konkurencyjna na rynku, nie tylko ze względu na gwarancję jakości, ale unikatową wszechstronność” – powiedział Andrzej Niedbalski, prezes zarządu Orlen Paliwa.

Orlen Paliwa to obecnie spółka zajmująca się hurtową sprzedażą benzyn, oleju napędowego i oleju grzewczego, których producentem jest gigant z Płocka. Obecnie prowadzi również sprzedaż i dystrybucję najwyższej jakości produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu pozostając głównym dostawcą LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej sieci stacji paliw, należącej do PKN Orlen. 

Spółka obsługuje kilka tysięcy klientów instytucjonalnych i indywidualnych.  Jest bezpośrednim organizatorem Programu Paliwa BAQ zapewniającego stały monitoring paliw stacji w nim uczestniczących, jak również organizatorem Programu QGAZ dla stacji paliw i LPG. Zajmuje czołowe miejsca w najważniejszych  i prestiżowych rankingach funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw, m.in. 12 miejsce „Listy 2000 Polskich Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej”, 13 miejsce w „500 Największych Firm Rzeczpospolitej” i z roku na rok umacnia swoją pozycję.

Zobacz także: Rafineria w Możejkach zwiększyła przerób ropy

Zobacz także: Orlen kupi saudyjską ropę

Reklama

Komentarze

    Reklama