Reklama

Portal o energetyce

Nowy gracz na polskim rynku energii elektrycznej i gazu

Po akwizycji firmy Duon Fortum rozpoczyna działalność na polskim rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu pod własną marką. Firma chce wykorzystać międzynarodowe doświadczenia do budowy silnej pozycji w Polsce. W związku z integracją działań sprzedażowych pod marką Fortum, firma przygotowała ofertę, w ramach której klienci będą mogli bez limitów korzystać z darmowej energii elektrycznej przez dziesięć godzin na dobę.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w procesie integracji naszych firm. Dzięki międzynarodowym doświadczeniom Fortum będziemy mogli oferować polskim klientom nowe rozwiązania w konkurencyjnych cenach– deklaruje Matti Saario, wiceprezes Fortum ds. relacji z klientami.

Fortum działa na rynku sprzedaży energii elektrycznej od ponad 20 lat i w tym momencie obsługuje 1,3 mln klientów w Finlandii, Szwecji i Norwegii, co  zapewnia mu pozycję lidera w krajach nordyckich. Eksperci Fortum szacują, że na polskim rynku znajduje się około 17 milionów klientów, a postępująca liberalizacja daje szansę szybkiego rozwoju nowym uczestnikom rynku.

– Nasza pozycja w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw będzie stanowiła dobrą platformę rozwoju na dużym i szybko rozwijającym się rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu w Polsce. Będziemy mogli również dostarczać klientom innowacyjne produkty i usługi, sprawdzone na rynkach zagranicznych. Dobrym przykładem jest nasza oferta, która pozwoli klientom indywidualnym korzystać z darmowej energii przez 10 godzin na dobę – mówi Mariusz Caliński z Fortum.

Zgodnie ze strategią Fortum, spółki Grupy Duon S.A. działające w obszarze sprzedaży detalicznej energii, będą od dziś funkcjonować pod marką wspólną - Fortum.

Zobacz także: Czeskie EPH chce modernizować lub rozbudować Elektrownię Rybnik

Komentarze