Reklama

Elektromobilność

Nissan prezentuje pierwsze masowo produkowane auto elektryczne

Fot. Thesupermat
Fot. Thesupermat

Koncern Nissan opublikował specjalny przewodnik poświęcony elektrycznemu modelowi swojej marki. Nissan Leaf jest pierwszym masowo produkowanym autem elektrycznym oraz najlepiej sprzedającym się samochodem z takim napędem na świecie. 

Pierwszy na świecie masowo produkowany samochód elektryczny — Nissan LEAF — został zaprojektowany od podstaw jako najbardziej efektywny, a przy tym dostępny cenowo samochód w historii: zero emisji, zero kompromisów. Posiadacze ponad 270 000 sprzedanych dotychczas egzemplarzy modelu LEAF w ciągu ostatnich 6 lat pokonali po drogach całego świata łącznie ponad 3 miliardy kilometrów bez emisji spalin. Odpowiada to 6 podróżom z Ziemi na Marsa i z powrotem. Nissan LEAF jest tym samym najbardziej udanym i najczęściej użytkowanym samochodem elektrycznym wszechczasów.

Nissan LEAF jest oferowany w 50 krajach na 4 kontynentach, od Ameryki po Azję. 77 680 egzemplarzy modelu sprzedano dotychczas w Europie. Kolejna edycja „Przewodnika po samochodach elektrycznych dla opornych” będzie dotyczyła infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych.

Zobacz także: Elektromobliność a polityka, czyli co tak naprawdę napędza elektroauta? [ANALIZA]

kn/Nissan

Reklama

Komentarze

    Reklama