Reklama

Gaz

Niemieckie MSZ: Trwają negocjacje ws. Nord Stream 2 . "Czas na nową dynamikę w relacjach z Rosją"

Frank-Walter Steinmeier poinformował, że Niemcy biorą udział w negocjacjach z Komisją Europejską dotyczących budowy rurociągu Nord Stream II. Jego zdaniem Rosja nadal jest wiarygodnym dostawcą energii.

„Projekt Nord Stream II jest obecnie intensywnie dyskutowany przez uczestniczące w nim firmy oraz Komisję Europejską. Oczywiście uczestniczymy w tej debacie, która wymaga rozwiązania nie tylko kwestii prawnych, ale i politycznych” - powiedział Frank-Walter Steinmeier w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej „Interfax”.

„Europa potrzebuje bezpiecznych i zróżnicowanych dostaw gazu w konkurencyjnych cenach. Rosja, w dziedzinie energetyki, zawsze była dla nas wiarygodnym partnerem - także w trudnych czasach” - podkreślił szef niemieckiej dyplomacji. 

Minister odniósł się również do stosunków gospodarczych pomiędzy obydwoma krajami, które jego zdaniem, choć pod wpływem sankcji, wciąż są „bliskie”. Istotną rolę odgrywają tutaj niemieccy przedsiębiorcy - Steinmeier wyraził zadowolenie, że pomimo „trudnej sytuacji” nadal są oni zainteresowani robieniem interesów w Rosji - oznacza to, że wzajemne relacje powinny zyskać „nową dynamikę". Zapowiedział dalszą prace w tym zakresie.

Zobacz także: Nierada: "Powstaje europejski front przeciwko Nord Stream 2"

Zobacz także: Po Ukrainie Gazprom traci drugiego kluczowego klienta

Reklama

Komentarze

    Reklama