Reklama

Elektromobilność

Morawiecki: Elektromobilność pomoże w walce ze smogiem

Fot. mr.gov.pl
Fot. mr.gov.pl

W siedzibie resortu rozwoju odbyła się konferencja pn. „Jak rozwiązać problem smogu”. Wzięli w niej udział wicepremier Mateusz Morawiecki oraz wiceminister Jadwiga Emilewicz.

Podczas konferencji wicepremier Morawiecki podkreślał, że problem smogu dotyczy nas wszystkich, Zaznaczył, że jednym z elementów walki ze smogiem jest prowadzony przez rząd Program Elektromobilność. Mówiąc o problemie ubóstwa energetycznego w Polsce, zapowiedział przeznaczenie środków z opłaty recyklingowej w pierwszej kolejności na wymianę kotłów w gospodarstwach domowych.

Zobacz także: Elektromobliność a polityka, czyli co tak naprawdę napędza elektroauta? [ANALIZA]

"Przeznaczymy środki z eliminacji torebek foliowych na dopłaty dla ludzi, których dzisiaj nie stać na dobrej jakości kotły i paliwo. W najbliższych latach kilkaset milionów złotych zostanie przeznaczonych na zmniejszenia ubóstwa energetycznego i dystansu energetycznego do najwyżej rozwiniętych krajów" – powiedział.

Wiceszefowa resortu rozwoju, Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że pierwszy raz administracja rządowa tak poważnie pochyla się nad problemem smogu. Zapewniła także, że projektowana ustawa o jakości paliw stałych jest już na ostatniej prostej. Przypomniała też, że 1 października wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie kotłów.

Podczas konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne, rozmawiano między innymi o tym jak rozwiązać problem niskiego standardu energetycznego polskich domów oraz o możliwościach przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza przez sektor transportu.

Zobacz także: Wicepremier Morawiecki dla Energetyka24: Jestem zwolennikiem taniej energetyki jądrowej

 

Reklama

Komentarze

    Reklama