Reklama

Gaz

Minister Waszczykowski rozmawiał z ambasadorem Norwegii o Baltic Pipe

Fot. www.msz.gov.pl
Fot. www.msz.gov.pl

O perspektywach współpracy polsko-norweskiej rozmawiał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski z ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem. Wśród poruszonych tematów znalazł się także projekt Baltic Pipe.

Okazją do spotkania było zbliżające się zakończenie misji ambasadora Klepsvika w Polsce. Szef polskiej dyplomacji podziękował za osobisty wkład ambasadora w rozwój polsko-norweskich relacji politycznych i ekonomicznych. „W okresie pełnienia przez Pana misji w Polsce nastąpił znaczący wzrost dynamiki dialogu polsko-norweskiego” – ocenił minister Waszczykowski wskazując na szereg wizyt wysokiego szczebla i efektywną współpracę w ramach II edycji Funduszy Norweskich i EOG, stanowiących ważne źródło finansowania inicjatyw rozwojowych w Polsce.

Minister podkreślił bliską współpracę obu krajów w dziedzinie bezpieczeństwa, polityki wschodniej oraz zaangażowanie w regionie Morza Bałtyckiego i obszarze Arktyki. Wskazał ponadto na perspektywy zacieśnienia współpracy energetycznej w kontekście realizacji projektu Baltic Pipe/Northern Gate.  

Karsten Klepsvik pełnił funkcję Ambasadora Królestwa Norwegii w Polsce od 20 marca 2013 r. W okresie jego kadencji doszło do przyjęcia Strategii Rządu Norwegii na rzecz współpracy z Polską (kwiecień 2016 r.).

(MSZ/jk)

Zobacz także: Polski menadżer otrzymał zgodę na pełnienie funkcji szefa Ukrtranshazu

Zobacz także: Duńczycy przy wsparciu USA zablokują Nord Stream 2 [ANALIZA]

Reklama

Komentarze

    Reklama