Reklama

Ropa

Lotos-Air BP Polska zatankuje Air Force One

www.flickr.com/photos/bike4freedom2/
www.flickr.com/photos/bike4freedom2/

Samolot prezydenta USA - Air Force One - zostanie zatankowany wyprodukowanym w gdańskiej rafinerii paliwem, które dostarczyła spółka Lotos-Air BP Polska.

Prezydent USA Donald Trump będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. Paliwo, którym zatankowany zostanie jego samolot, przeszło dodatkową, szczegółową kontrolę jakości i do czasu zatankowania Air Force One jest strzeżone na lotnisku przez prezydencką ochronę - Secret Service. Oprócz tego Lotos dostarcza paliwo lotnicze Jet-A1 do samolotów C-17 Globemaster, które przywiozły już między innymi limuzynę prezydenta D. Trumpa i śmigłowiec Marine One.

Łącznie, amerykańskie samoloty i śmigłowiec obsługujące wizytę prezydenta D. Trumpa zatankują kilkaset tysięcy litrów Jet-A1.

Zobacz także: Lotos wypłaci dywidendy za 2016 r.

Warto dodać, że w 2016 r. Lotos-Air BP Polska dostarczało paliwa lotnicze na lot papieża Franciszka z Warszawy, przez Kraków do Rzymu oraz na przeloty związane z organizowanym w Warszawie szczytem NATO.

Lotos – Air BP Polska to spółka joint venture Grupy Lotos, czołowego polskiego producenta paliwa lotniczego Jet A-1, oraz spółki Air BP, jednego z największych globalnych dostawców paliw lotniczych w ponad 700 lokalizacjach na świecie. Lotos – Air BP dzięki zapewnia paliwa lotnicze na pięciu lotniskach w kraju.

Komentarze