Kowalski: Pawlak współodpowiedzialny za uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu

6 listopada 2017, 16:52
Fot. PGNiG

„Waldemar Pawlak ponosi współodpowiedzialność za wieloletnie uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu” – takie tezy stawia Janusz Kowalski, były wiceprezes PGNiG S.A.

Kowalski, w swym artykule opublikowanym na portalu wPolityce.pl, wymienia szereg faktów, które są obciążające dla dawnego lidera PSL. Wśród nich znaleźć można m.in. niewykorzystanie szans negocjacyjnych w 2003 roku w związku z planami budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego.

W artykule wspomniano też zastopowanie budowy terminala LNG w Świnoujściu przez rząd PO-PSL, wstrzymanie projektu połączenia gazowego z Norwegią, utratę kontroli nad spółką EuRoPolGaz i rezygnację z dochodzenia roszczeń wobec Gazpromu za niedostarczony surowiec.

Tekst porusza oczywiście kwestię umowy gazowej z 2010 roku. Według Kowalskiego, Waldemar Pawlak miał skwitować stanowczym „nie” żądania negocjacji niekorzystnych dla Polski warunków dostaw gazu, wysunięte ze strony ówczesnego prezydenta RP, śp. Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz także: Rosyjskie łapówki torpedują strategiczne projekty energetyczne w Polsce? [KOMENTARZ]

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
liczyk
poniedziałek, 13 września 2021, 13:53

gdyby nie było gazu ze wschodu to czym byłaby zasilana warszawa, warszawka,puławska i puławianie?

autor
czwartek, 2 kwietnia 2020, 13:08

bla bla bla narracja dla ciemnego ludu który nie sprawdza informacji, nie ukryjecie tego że głównym winowajcą jest Jasiński który podpisał kontrakt na dostawy do 2022 na niekorzystnych warunkach, a działo się to w 2006r., wtedy kierował MSP - kolega naczelnika tak poza tym

Gość
wtorek, 7 listopada 2017, 12:50

Pan Janusz Kowalski pomija fakt podpisania niekorzystnej umowy z Gazpromem przez pana Jasińskiego w 2006 roku. I kłamie w kwestii terminalu LNG w Świnoujściu. Skoro budowa tego terminala została wstrzymana w 2010 przez PO-PSL, to jakim cudem został on uruchomiony w 2015?

Wojciech
poniedziałek, 6 listopada 2017, 17:52

Ja to i tak się dziwię, że on jeszcze żyje. Ruscy są bardzo nieroztropni.

XYZ
poniedziałek, 6 listopada 2017, 21:36

"Kowalski, w swym artykule opublikowanym na portalu wPolityce.pl, wymienia szereg faktów, które są obciążające dla dawnego lidera PSL. Wśród nich znaleźć można m.in. niewykorzystanie szans negocjacyjnych w 2003 roku w związku z planami budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego." Co za brednie :D :D :D Pawlak w 2003 roku nie miał nic do powiedzenia w sprawie Jamalu. Pawlak odpowiadał za resort gospodarki w latach 2007-2012. To podstawowa wiedza, ogólnie dostępna w necie. Czy ktoś u Was sprawdza co wrzucacie na stronę? Jak by co, to mogę Wam świadczyć usługi korektorskie, co do wynagrodzenia - dogadamy się :D

Tweets Energetyka24