• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Kluczowy rok dla PGNiG – arbitraż z Gazpromem, spoty LNG, open season Korytarza Norweskiego

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Podczas dzisiejszej konferencji wynikowej PGNiG, która odbyła się w siedzibie spółki omówiono kluczowe wydarzenia, których Grupa spodziewa się w tym roku. Wiceprezes ds. handlowych, Maciej Woźniak, poruszył w rozmowie z dziennikarzami m.in. takie kwestie jak rozstrzygnięcie arbitrażu z Gazpromem, uczestnictwo spółki w procedurze open season (rezerwacji przepustowości – przyp. red.), która zostanie niebawem ogłoszona w związku z projektem Korytarza Norweskiego oraz pierwsze umowy na dostawy LNG zawarte przez biuro handlowe potentata w Londynie.

„Najważniejsze wydarzenie tego roku dla PGNiG to zniesienie taryf dla niedomowych odbiorców. Jesteśmy do tego przygotowani. Nasze kontrakty są od strony prawnej do tego przygotowane. Umowy sprzedawane od kilku miesięcy są w pełni dostosowane do nowych realiów” – stwierdził wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.

Zobacz także: Prezes PGNiG: Budujemy na Ukrainie rynek zbytu dla naszego gazu

Menadżer podczas dzisiejszej konferencji wynikowej gazowego potentata kontynuował kolejne ważne wydarzenia spodziewane w tym roku przez zarząd spółki.

 

„Poszerzymy pakiet prąd i gaz, chcemy poszerzyć swoją obecność na rynku (…) Przygotowujemy się do rezerwacji mocy w Korytarzu Norweskim. Czekamy na uruchomienie open season (…) Rozstrzygnięcie arbitrażu z Gazpromem nastąpi latem tego roku” – dodał Woźniak.

 

„Wystartowało nasze biuro w Londynie. Oczekujemy pierwszych transakcji na tym rynku. Biuro ma mandaty negocjacyjne. Spodziewamy się pierwszych umów” – skonkludował wiceprezes PGNiG.

Komentarze