Reklama

Klimat

Władze Dolnego Śląska i Saksonii za neutralnym klimatycznie ciepłownictwem w Zgorzelcu i Goerlitz

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Władze Dolnego Śląska i niemieckiej Saksonii podpisały w poniedziałek list poparcia pod projektem zmierzającym do wprowadzenia neutralnego klimatycznie ciepłownictwa w miastach granicznych - Zgorzelcu i Goerlitz.

Podpisany w poniedziałek przez władze obu regionów dokument to list poparcia dla projektu „Neutralne klimatycznie ciepłownictwo miejskie dla całego europejskiego miasta Zgorzelec/Goerlitz” - podało w poniedziałek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt, który ma być wdrażany w granicznych miastach stanowi – jak podkreślono - „wzór dla przejścia do etapu neutralności klimatycznej w Europie do 2050 r. i wnosi ważny wkład w rozwój strukturalny pogranicza polsko-niemieckiego”.

Reklama
Reklama

W efekcie realizacji tego przedsięwzięcia mieszkańcy polskiej i niemieckiej części miasta mają mieć dostęp do neutralnego dla klimatu ogrzewania miejskiego, które ma być dostarczane „po społecznie akceptowalnych cenach”.

„Uważam, że działając wspólnie możemy osiągnąć znacznie więcej. Tematy, którymi się dziś zajmujemy są kluczowe dla wytyczenia nowych kierunków rozwoju naszych regionów i poprawy jakości życia ich mieszkańców” – powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Premier Saksonii Michael Kretschmer podkreślił, że podpisanie wspólnego listu poparcia „to kolejny kamień milowy na drodze do realizacji symbolicznego projektu dla europejskiego miasta Goerlitz / Zgorzelec”. „Saksonia i Dolny Śląsk chcą z powodzeniem zakotwiczyć projekt na poziomie UE i tym samym nadać partnerstwu Saksonii i Dolnego Śląska kolejny akcent” - powiedział Kretschmer.(

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama