Reklama

Wiadomości

"Wzywamy wszystkich, aby pomogli nam obalić skorumpowany rząd". Organizacja zmienia taktykę

@NLRebellion
@NLRebellion

Brytyjskie ramię Extinction Rebellion tymczasowo wstrzyma swoją taktykę zakłócania życia publicznego i transportu poprzez blokady dróg i inne głośne protesty - oświadczyła grupa środowiskowa w Nowy Rok.

Reklama

W oświadczeniu zatytułowanym "Odchodzimy", Extinction Rebellion powiedział, że jego noworocznym postanowieniem "jest zatrzymanie naszej taktyki zakłócania życia publicznego. Zamiast tego wzywamy wszystkich, aby pomóc nam obalić nasz skorumpowany rząd". 

Reklama

Extinction Rebellion i inna grupa środowiskowa, Just Stop Oil, organizowały bardzo głośne protesty w ostatnich latach, w tym blokowanie kluczowych obwodnic w Londynie i mocno zakłócające ruch, znacznie ku niezadowoleniu wielu ludzi, którzy spóźnili się do pracy. Członkowie tych organizacji przyklejali się również do znanych dzieł sztuki.  

W 2021 r. grupa Extinction Rebellion's Money Rebellion oblała budynek Banku Anglii fałszywym olejem, mówiąc, że wyczyn ten został "zaprojektowany, aby ujawnić rolę banków w kryzysie klimatycznym i ekologicznym".

Reklama

W 2022 roku grupa kampanijna obrzuciła również fałszywym olejem budynek Barclays w Northampton, aby zaprotestować przeciwko ciągłemu finansowaniu przez bank paliw kopalnych, a także wymierzyła w siedzibę HSBC. 

W listopadzie 2022 roku Extinction Rebellion i inne sprzymierzone grupy podjęły działania bez użycia przemocy w trzynastu miejscach w całym centrum Londynu, celując w biura firm i organizacji, które mają powiązania z przemysłem paliw kopalnych.

Czytaj też

"Grupy wysłały uniwersalną wiadomość, że nadszedł czas, aby 'przeciąć więzi' z paliwami kopalnymi" - oświadczył wówczas Extinction Rebellion.

Teraz nowa taktyka kampanii brytyjskiej jednostki Extinction Rebellion będzie miała na celu zdobycie większego poparcia społecznego dla ich wysiłków mających na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje zmian klimatycznych.

"Jako, że rozpoczynamy Nowym Rok, podejmujemy kontrowersyjną uchwałę o tymczasowym odejściu od publicznego zakłócania spokoju jako podstawowej taktyki" - podał Extinction Rebellion w oświadczeniu. "W tym roku priorytetowo traktujemy frekwencję nad aresztowaniem i relacje nad blokadami dróg, ponieważ jesteśmy zjednoczoni i stajemy się niemożliwi do zignorowania" - dodają aktywiści.

Reklama

Komentarze

    Reklama