Reklama

Wiadomości

Protest klimatyczny w Londynie. Policja aresztowała ponad 60 aktywistów

Fot. Mary_R_Smith/Pixabay
Fot. Mary_R_Smith/Pixabay

61 aktywistów grupy Just Stop Oil, której celem jest walka ze zmianami klimatu, zostało aresztowanych w poniedziałek w Londynie po proteście koło brytyjskiego parlamentu.

Reklama

Oznacza to, że aresztowani zostali niemal wszyscy uczestnicy demonstracji, bo - jak podała w mediach społecznościowych grupa - w proteście przeciwko wydobywaniu ropy naftowej i gazu ziemnego brało udział 65 osób.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Jego uczestnicy najpierw w bardzo wolnym tempie przeszli ulicami przez centrum Londynu na Parliament Square, a następnie położyli się tam na ziemi. Jak poinformowała londyńska policja metropolitalna, aresztowań dokonano na podstawie ustawy o porządku publicznym, zgodnie z którą można je przeprowadzić, jeśli demonstrant „nieproporcjonalnie zakłóca (funkcjonowanie) infrastruktury transportu drogowego”.

Policja przekazała także, że spodziewa się kolejnych protestów Just Stop Oil w najbliższych dniach. Grupa, która domaga się zaprzestania wydobycia paliw kopalnych, w zeszłym tygodniu wznowiła po kilku tygodniach przerwy przeprowadzanie akcji na ulicach Londynu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama