Reklama

Wiadomości

Aktywiści próbowali zablokować mosty w Warszawie. Interweniowała policja

Autor. x.com / @OstatniePokolen

W poniedziałek rano aktywiści klimatyczni próbowali zablokować dwie stołeczne przeprawy – most Śląsko-Dąbrowski i Świętokrzyski. Interweniowała policja. Nikogo nie zatrzymała.

„Na moście Świętokrzyskim położyło się pięć osób, a na Śląsko-Dąbrowskim usiłowały to zrobić cztery osoby. Policjanci bardzo szybko podjęli działania. Osoby zeszły z mostów i kierowcy dalej mogli bezpiecznie przyjechać. Wobec tych osób policjanci podjęli interwencję, zostali oni wylegitymowani i będą podejmowane kolejne czynności” – powiedziała kom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji.

Czytaj też

„Ostatnie Pokolenie” to kampania obywatelska, której jednym z postulatów jest m.in. przekazanie 100 procent środków zaplanowanych na nowe autostrady na transport publiczny i wprowadzenia biletu miesięcznego za 50 zł na transport regionalny w całym kraju. Aktywiści z tej organizacji są odpowiedzialni za oblanie pomnika warszawskiej Syrenki farbą i za zakłócenie koncertu w Filharmonii Narodowej.

Rzeczniczka „Ostatniego Pokolenia” Michalina Czerwońska, tłumacząc powody podjętej blokady stołecznych mostów, powiedziała, że to efekt ignorowania przez rząd listów, petycji i demonstracji.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama