• Partner główny
    Logo Orlen

Klimat

Uniwersytet Harvarda przestaje inwestować w paliwa kopalne

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Uniwersytet Harvarda kończy swoje inwestycje w paliwa kopalne - powiedział rektor szkoły w czwartek, przyciągając pochwały od aktywistów, którzy od dawna naciskali na wiodący uniwersytet, aby wycofał się z takich udziałów.

W liście zamieszczonym na stronie internetowej Harvardu, rektor Lawrence Bacow powiedział, że fundusz wieczysty szkoły nie miał bezpośrednich inwestycji w firmy zajmujące się poszukiwaniem lub rozwojem paliw kopalnych od czerwca i nie będzie dokonywał takich inwestycji w przyszłości, "biorąc pod uwagę potrzebę dekarbonizacji gospodarki."

"Pośrednie inwestycje uniwersytetu w przemysł paliw kopalnych "są w trybie ucieczki"" - dodał. Inwestycje pośrednie, dokonywane za pośrednictwem funduszy private equity, stanowią mniej niż 2% funduszu wieczystego, napisał Bacow.

Ostatnio wyceniony na około 42 miliardy dolarów, najwięcej ze wszystkich uniwersytetów, fundusz wieczysty szkoły był pod presją przez lata ze strony studentów, absolwentów i innych aktywistów, aby sprzedać swoje udziały w paliwach kopalnych jako sposób na spowolnienie zmian klimatycznych.

Reklama
Reklama

Komentarze