Reklama

Klimat

Szefowa niemieckiego MSZ: Wracamy do węgla, ale nie rezygnujemy z walki o klimat

Fot. Bündnis 90/Die Grünen Nordrhein-Westfalen / Flickr

Niemcy nie ograniczą ochrony klimatu z powodu wojny na Ukrainie i wynikającego z niej kryzysu energetycznego. W obliczu wojny wszczętej przez Putina Niemcy zwiększają wysiłki na rzecz rozbudowy odnawialnych źródeł energii - zapewniła szefowa niemieckiego MSZ na otwarciu Petersberskiego Dialogu Klimatycznego w Berlinie. Jednocześnie minister przyznała, że Niemcy wracają do węgla, jak twierdzi „na krótki czas”.

To prawda, że Niemcy będą musiały na krótki czas reaktywować elektrownie węglowe jako rezerwę awaryjną - "ale tylko jako rezerwę awaryjną", podkreśliła w poniedziałek Annalena Baerbock. "Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z naszego celu 1,5 stopnia. I nie oznacza to również, że spowalniamy ekspansję odnawialnych źródeł energii".

Czytaj też

Podczas Petersberskiego Dialogu Klimatycznego ministrowie i przedstawiciele około 40 krajów chcą uzgodnić dalszy kurs w walce ze zmianami klimatu. Podczas dwudniowego spotkania głos zabiorą także kanclerz Niemiec Olaf Scholz oraz prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi. Niemcy i Egipt są gospodarzami konferencji, która ma również wyznaczyć kierunek światowej konferencji klimatycznej COP27 na początku listopada w egipskim mieście Sharm el-Sheikh - pisze agencja dpa.

Źródło:PAP

Komentarze