Reklama

Klimat

Senat przyjął uchwałę wyrażającą solidarność z Australijczykami

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Senat RP pragnie wyrazić solidarność z narodem australijskim, walczącym od miesięcy z kataklizmem pożarów; doceniamy wysiłki strażaków, policji i wojska oraz tysięcy ochotników - głosi uchwała przyjęta w piątek przez Senat.

W posiedzeniu Senatu wziął udział ambasador Australii w Polsce Lloyd Brodrick, któremu marszałek Tomasz Grodzki wręczył popartą przez wszystkich obecnych senatorów uchwałę.

Podkreślono w niej, że "Senat Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy podziwu dla wszystkich walczących z pożarami oraz udzielających schronienia i pomocy tym, którzy w pożarach ucierpieli". "Doceniamy wysiłki strażaków, policji i wojska oraz tysięcy ochotników, wśród których wielu jest Australijczyków polskiego pochodzenia oraz Polaków mieszkających w Australii" - głosi uchwała.

Podkreślono w niej również, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej popiera deklaracje pomocy złożone przez premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej rządowi Związku Australijskiego oraz indywidualne akty wsparcia obywateli Rzeczypospolitej Polskiej dla poszkodowanych w tym kataklizmie.

W szalejących od października pożarach australijskich lasów i buszu straciło życie 28 osób. Ogień zniszczył ponad 2 000 domów i roślinność na powierzchni 10 milionów hektarów odpowiadającej powierzchni Portugalii lub Południowej Korei. Zginęło nawet do miliarda zwierząt, a wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama