Reklama

Klimat

Opolskie: Blisko siedem milionów na likwidację starych pieców

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zarząd województwa opolskiego przeznaczył 6,6 mln zł na likwidację przestarzałych źródeł ciepła – poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego. Z pieniędzy z regionalnego programu operacyjnego skorzystają mieszkańcy 11 gmin regionu.

Konkurs na projekty dotyczące ochrony powietrza ogłoszono na początku roku. Opolski urząd marszałkowski poinformował, że zgłosiło się do niego 12 podmiotów, z czego po weryfikacji wybrano 11 projektów z gmin: Lewin Brzeski, Otmuchów, Olesno, Prószków, Kędzierzyn-Koźle, Łubniany, Strzelce Opolskie, Brzeg, Głogówek, Dąbrowa i Bierawa.

Całkowita wartość projektów wynosi blisko 20 mln złotych. W ramach programu dofinansowywane będą inwestycje polegające na zastąpieniu przestarzałych źródeł ciepła przyłączami do sieci, ogrzewaniem gazowym lub nowoczesnymi piecami opalanymi paliwem stałym. Oprócz dotacji z regionalnego programu operacyjnego projekt będzie finansowany z pieniędzy uczestniczących w nim samorządów i mieszkańców. Warunkiem otrzymania dotacji jest posiadanie oceny energetycznej budynku.

Rozstrzygnięty nabór był pierwszym w ramach programu regionalnego na ten cel. Kolejny taki nabór zarząd województwa ogłosi jeszcze w tym roku.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama