Reklama

Klimat

Energetyczne podsumowanie dnia - 17 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy na energetyczne podsumowanie dnia, w którym znajdziecie wywiad z kandydatką na urząd prezydenta Warszawy Justyną Glusman oraz dowiecie się m.in. o proteście Wisły Płock przeciw reklamie Nord Stream 2 oraz o ciepłych słowach Trumpa o Trójmorzu.

Justyna Glusman: Program innych kandydatów na walkę ze smogiem to czysty PR [WYWIAD]

Z kandydatką na prezydenta Warszawy z ramienia koalicji Ruchy Miejskie dla Warszawy  (skupionej wokół organizacji Miasto jest Nasze), działaczką stowarzyszenia Ochocianie i wykładowczynią na Szkole Głównej Handlowej na temat jej programu walki ze smogiem rozmawiał Maciej Zaniewicz.

LM piłkarzy ręcznych - bez reklam Nord Stream 2 na koszulkach Orlen Wisły Płock

Z zaklejonymi na koszulkach reklamami Nord Stream 2, od tego sezonu głównego sponsora rozgrywek, rozpoczęli udział w Lidze Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. W niedzielę wieczorem podjęli we własnej hali szwajcarski Wacker Thun.

Trump: Trójmorze ma wielki potencjał zwiększania bezpieczeństwa energetycznego

Inicjatywa Trójmorza ma wielki potencjał w kwestii m.in. zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego czy redukcji barier w handlu - ocenił w poniedziałek prezydent USA Donald Trump w przesłaniu na Forum Biznesu, zorganizowane z okazji szczytu Trójmorza w Bukareszcie.

W ciągu czterech lat firmy z USA chcą rozpocząć dostawy LNG do Niemiec

W ciągu czterech lat firmy z USA chcą rozpocząć dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) do Niemiec - poinformował w poniedziałek "Bild". Cytowany przez gazetę amerykański wiceminister energii zapewnił, że dostawy z USA przełamią dominację Gazpromu.

Kowalczyk: od 19 września nabór wniosków w programie "Czyste powietrze"

Nabór wniosków w programie "Czyste powietrze" rozpoczyna się w środę 19 września - zapowiedział w poniedziałek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Grupa PGE uzyskała 4,1 mld zł kredytu na inwestycje

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę kredytową z międzynarodowym konsorcjum czterech banków. Łączna wysokość czteroletniego kredytu odnawialnego wynosi 4,1 mld zł.

Droga do COP w Katowicach wiedzie przez Bangkok. Co ustalono przed szczytem klimatycznym? [KOMENTARZ]

W dniach 4 – 9 września toczyła się sesja Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Bangkoku. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim Paris Agreement Work Programme zwanym Rulebook, czyli dokumentu określającego implementację Porozumienia Paryskiego. Tak więc po trzech latach państwa negocjują jak technicznie ma wyglądać współpraca, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.

Ceny ropy lekko w dół; USA dodają wiertnie, Saudyjczycy i Rosjanie chcą więcej produkować

Ropa naftowa w USA lekko w dół. Na rynkach nie ma obaw, że zabraknie ropy po wprowadzeniu sankcji na Iran, bo Amerykanie uruchamiają nowe wiertnie ropy z łupków, a Arabia Saudyjska i Rosja deklarują gotowość do ustabilizowania cen ropy i reakcji na jakiekolwiek zmiany w podaży surowca - informują maklerzy.

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła budowę gazociągu w Szczawnicy

Do końca 2022 roku mieszkańcy sześciu kolejnych gmin w województwie małopolskim zyskają dostęp do gazu ziemnego. Przybędzie tam w sumie 73 km sieci oraz dwie stacje gazowe.

Komentarze