Reklama

Klimat

Biden coraz bliżej nominacji. Jaki ma plan klimatyczny?

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Były wiceprezydent USA Joe Biden wygrał tzw. superwtorek, czyli ważny etap prawyborów w Stanach Zjednoczonych. To znacznie przybliża go do nominacji na kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta USA. Jak przedstawia się program klimatyczny 77-letniego polityka?

W sprawach klimatycznych Biden może pochwalić się konsekwencją oraz programem. Już w 1986 roku był pierwszym amerykańskim politykiem, który przedstawił legislację skierowaną na walkę z ociepleniem klimatu. Nadzorował także „zieloną” strategię pod kątem miejsc pracy w pakiecie stymulującym za prezydentury Baracka Obamy.

Jako wiceprezydent wspierał również regulacje dotyczące obniżenia emisji z elektrowni węglowych oraz z rur wydechowych w samochodach. Współpracował także przy przygotowaniach do porozumienia paryskiego w 2015 roku.  

Teraz jego plan zakłada wydatki rzędu 1,7 mld dolarów na walkę z ociepleniem klimatu, podatek od emisji gazów cieplarnianych oraz neutralność klimatyczną do 2050 roku – czytamy na stronie kandydata. 

Plany Bidena nie różnią się wiele od programu drugiego kandydata liczącego się jeszcze w wyścigu o nominację – Berniego Sandersa.  

Komentarze