Reklama

Klimat

Bank Światowy pożyczy Brazylii pół miliarda dolarów, żeby pomóc w realizacji celów klimatycznych

Autor. Michiel Jelijs / Flickr

Rada dyrektorów Banku Światowego zatwierdziła wczoraj pół miliarda dolarów pożyczki dla Brazylii. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc w realizacji celów klimatycznych - podaje Reuters.

Reklama

Pakiet zatwierdzony przez Bank ma na celu zwiększenie puli środków wspierających zrównoważony rozwój oraz spowalniających wylesianie.

Reklama

W powyższym zakresie Bank Światowy będzie współpracować z państwowym Banco do Brasil. Firmy, które będą spełniać wymogi w zakresie ESG - środowiskowe, dot. społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego - uzyskają dostęp do taniego finansowania. Środki nie będą musiały być wykorzystane bezpośrednio na projekty związane ze zmianami klimatu.

Czytaj też

Eksperci BŚ uważają, że do 2030 roku redukcja emisji wyniesie w Brazylii 90 mln t CO2e - to zaledwie 4,5% poziomu, który kraj musi osiągnąć, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań w zakresie zerowej emisji netto.

Reklama

„Brazylia ma znaczny potencjał, aby stać się światowym liderem w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną” — powiedział Johannes Zutt, dyrektor krajowy Banku Światowego na Brazylię, cytowany przez Reutersa.

Reklama

Komentarze

    Reklama