Indie rozpoczynają budowę największego na świecie parku energii odnawialnej

16 grudnia 2020, 16:48
panele pole pexels
Fot. Pexels

Premier Indii Narendra Modi oficjalnie zainaugurował we wtorek budowę megaparku, który ma mieć potencjał 30 gigawatów (GW) energii odnawialnej i będzie największym na świecie tego typu obiektem.

Hybrydowy Park Energii Odnawialnej w dystrykcie Kutch w Gudżaracie będzie największym parkiem energii odnawialnej w kraju - poinformowało biuro premiera przed wizytą Modiego w tym miejscu.

„Hybrydowy park energii odnawialnej będzie największy na świecie i będzie generował 30 000 megawatów energii” - zacytował premiera AFP podczas ceremonii.

Na powierzchni 72,600 hektarów, będzie wydzielona strefa parku hybrydowego do magazynowania energii wiatrowej i słonecznej oraz oddzielną strefę do wytwarzania energii wiatrowej - poinformowało biuro premiera Indii.

Reklama

Reklama

Na początku tego roku indyjski minister energetyki i odnawialnych źródeł energii RK Singh powiedział, że do 2030 r. w tym kraju 60% zainstalowanej energii elektrycznej będzie pochodziło ze źródeł czystej energii.

Oczekuje się, że Indie będą najszybciej rosnącym rynkiem zapotrzebowania na energię w nadchodzących dziesięcioleciach, zakładają uzyskanie 510 GW mocy odnawialnej do 2030 r., w tym 60 GW z energii wodnej. 

W tym roku indyjskie moce w OZE, w tym energii wodnej i projektów w fazie rozwoju, to około 190 GW - poinformował w lipcu minister.

Według raportu BP Energy Outlook 2020, w Indiach nastąpi wzrost OZE do 2050 roku we wszystkich scenariuszach. Wzrost energii odnawialnej będzie intensywny w trzech scenariuszach BP, ze średnim rocznym wzrostem w przedziale 9%-13% -  przekazał BP. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24