Reklama

OZE

IEA: Niemcy największym konsumentem energii w Europie

Zgodnie z analizą Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) Niemcy w 2015 roku były największym konsumentem energii w Europie. Kraj ten był również czwartą co do wielkości gospodarką świata biorąc pod uwagę produkt krajowy brutto.

Z analiz IEA wynika również, że Niemcy są siedemnastym co do wielkości konsumentem energii na świecie. Agencja podkreśla, że ich położenie i siła gospodarki sprawia, że mają one olbrzymi wpływ na sektor energetyczny całej Unii Europejskiej. IEA zwróciła również uwagę na fakt, że aby zaspokoić całe krajowe zapotrzebowanie na energię, Niemcy muszą ją importować.

Polityka energetyczna Niemiec znana jest pod nazwą Energiewende. Ma ona długoterminowy charakter a jej celem jest uniezależnienie energetyki od węgla i energii atomowej, oraz oparcie jej na Odnawialnych Źródłach Energii. Niemcy planują aby do 2050 roku 60% zapotrzebowania na energię i 80% zapotrzebowania na energię elektryczną było pokrywane ze źródeł odnawialnych. Do 2022 roku planowane jest zamknięcie wszystkich obecnie działających elektrowni atomowych.

Zobacz także: Korytarz Północny impulsem dla wojska

Zobacz także: Gruzja: udaremniono zamach na gazociąg

 

Reklama

Komentarze

    Reklama