Reklama

Wiadomości

Premier: umowy na dostawę węgla podpisano z ponad dwoma tysiącami gmin

Autor. Twitter / @ PremierRP

Już ponad dwa tysiące gmin podpisało umowy z importerami na dostawy węgla - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ponad 200 gmin jeszcze tego nie zrobiło, ale gdy zajdzie potrzeba to będzie można dostarczyć do nich węgiel w sposób awaryjny.

Reklama

"Mogę powiedzieć, że już ponad dwa tysiące gmin podpisało umowy z importerami (na dostawy węgla - PAP)" - powiedział szef rządu podczas konferencji w Porcie Gdańskim Eksploatacja.

Reklama

Odnosząc się do faktu, że jeszcze ponad 200 gmin nie podpisało umów, premier powiedział, że "jeśli trzeba będzie gdzieś awaryjnie dostarczyć węgiel, to jesteśmy po to, żeby do każdej gminy dostarczyć rzeczywiście ten węgiel". Zapewnił też, że w razie potrzeby zostanie zorganizowana odpowiednia logistyka, aby w żadnym gospodarstwie węgla nie zabrakło.

Czytaj też

Premier poinformował też, że obecnie ceny węgla systematycznie spadają z poziomu przekraczającego 3 tys. zł za tonę do około 2 tys. zł za tonę.

Reklama

"Jak doliczymy do tego 1 tys. zł do tony przekazane, to powoduje, że ta cena jest przyzwoita na poziomie niewiele przekraczającym lub bardzo podobnym do tej, jaka była przed inflacją, przed tą zwyżką cen" - dodał.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama